Güzellik için Argan Yağı Kullanımı

güzellik
Saç ve Cilt Bakımı için Argan Yağının Yararları

Doğal güzellik sırlarından bitkiler ve onlardan yapılan yağların yararları vardır. Kullanım dozajını abartmadan, gerekli yan etkileri iyice öğrenerek kullanılan doğal bitkisel yağları zarardan çok yarar ve fayda sağlar. Bunlara bir örnekte; argan bitkisel yağıdır.

Fas argan ağacı çekirdeklerinden yapılan argan yağı, E Vitamini, omega 3 ve 6 yağ asitleri ve saçları nemlendirmeye ve korumaya yardımcı olan antioksidanlar bakımından zengindir.  “Sıvı altın” olarak adlandırılır, kolayca emilir ve saçları yumuşak ve parlak hale getirir. Güzellik ve cilt bakımı için argan yağı:
Saçları fön makinelerinin zararlı etkilerinden ısı koruyucu olarak Argan Yağının faydaları: Saç şekillendirme araçlarını (saç maşası, fön makinesi) yapan HSI Professional'a göre , “Argan yağı saçları yüksek sıcaklıklardan korumak için idealdir ve birçok düz ütüyle 360 ​​derece ve üstü sıcaklıklara ulaşan argan yağı, hiç bir kondansatör ilavesi yoktur. Omega-3 yağ asitleri, Omega-6 yağ asitleri ve E vitamini bakımından zengin olan argan yağı sadece saçı korumakla kalmaz; argan yağı saçları içte ve dışta besler.

güzellik 1

Cilt Bakımı için Argan Yağının Faydaları

Argan yağı en çok cildi nemlendirmek ve yumuşatmak için bir cilt nemlendirici olarak kullanılır. Yüksek E vitamini ve yağ asidi içeriği ile, argan yağı cilde doğal bir destek vermek için ideal bir üründür.

güzellik 2

Argan yağı sadece etkili bir nemlendirici işlevi görmez, cilde genç bir ışıltı verir ve kırışıklıkların görünürlüğünü azaltır. Anti-oksidan etkisi, argan yağını ideal anti-aging ürünü yapar. Esnekliği geri kazandırır ve cildi daha dolgun ve yumuşak hissetmesini sağlar. Cilt bakımı için doğal güzellik yağlarındandır.

En belirgin yaşlanma karşıtı etkilere argan yağı uygulamanın en iyi yolu, yatmadan önce yüzünüze ve boynunuza birkaç damla masaj yapmaktır. Her ikisinde de nemlendirici ve anti-ager görevi görür.

Kuru cilde veya cildi çiğ  ve kaşıntılı bırakabilen egzama gibi rahatsızlıklara sahip kişiler argan yağından çok fazla fayda sağlayacaktır. Argan yağındaki E vitamini ve yağ asitleri, zarar görmüş cildin onarımı ve daha fazla kuruluk ve tahrişi önleyecek besinler sağlama için mükemmeldir.

Pek çok yağ ve nemlendiricinin sivilce gibi cilt koşullarını şiddetlendirebildiği durumlarda, argan yağı gerçekten etkilenmiş cildi yatıştırır ve iyileşmeyi destekler. Sivilce - akne genellikle yağlı ciltlerin sonucudur. Argan yağı yağsız olduğu için doğal nem sağlayarak cildi dengelemeye yardımcı olur. Argan yağı ayrıca hasarlı cilt hücrelerini iyileştirmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı olan antioksidanlar içerir.

Özellikle soğuk veya kuru havalarda dudaklar kolayca yaralanabilir, kuruyabilir ve çatlayabilir. Argan yağı dudakların dolgun, yumuşak ve esnek kalmasını sağlamak için ideal bir üründür. Bir ya da iki damlayı kuru dudaklara bir balsam gibi sürün.

Argan Yağının Yan Etkileri, Zararları Nelerdir?

Argan yağı yüksek oranda takviye edici olsa da, aşırı hassas ciltler veya ağaç kuruyemişe alerjisi olan kişilerde cilt alerjilerine veya sivilceye neden olabilir. Argan yağı aslında taş meyveden yapılır, ancak bazı insanlarda hala reaksiyona neden olabilir. Saçınıza veya cildinize sürmeden önce daima bir elinizin bir kenarında sürerek test yapın. Eğer aşırı yanma veya kızarıklar oluyorsa kullanmayın. Argan yağı içiyorsanız, vücudunuzun buna nasıl tepki verdiğini gözlemleyin. Şiddetli şişkinlik, ishal, iştahsızlık ya da molalara neden olabilir.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon