Güneş Kremi Kullanımı

bakım
Güneş Koruyucu Kremi Nasıl Kullanılır?

Güzellik rutininizde normal bir alışkanlık haline gelmek için en sevdiğiniz maskarayı kullanmak gibi güneş koruyucu kullanın. Şimdi sadece doğru güneş kremi türünü değil aynı zamanda doğru şekilde kullandığınızdan emin olmanın tam zamanıdır.

Yaz mevsimde, muhtemelen her anınızı açık havada geçirebilirsiniz ve cildimiz farkettiğimizden daha zararlıdır.

Araba sürerken, restoranın terasında öğle yemeği yiyerek veya parkın tadını çıkarırken ve güneşin zararlı ışınlarınıdan dolayı riski altındasınız.
Güneş Koruyucu Kremi Doğru Kullanımı

Güneş kremi kullanımı, cilt kanseri ve erken cilt yaşlanmasını ve diğer güneşe zarar verici etkileri önlemek için esastır. Ayrıca cilt bakımı için önemlidir.
Aslında, uygun bir güneş koruyucu kullanılması, ultraviyole radyasyonun cilt üzerindeki etkisini azaltır ve kanser gibi güneşte kalma riskini önlemenin yanı sıra, güneş yanığı, kızarıklık ve cildin koyulaşması gibi erken etkilerini de azaltabilir .

Düzenli olarak güneş kremi kullanıyorsanız, özellikle yüzünüzdeki cilt lekeleri olasılığı çok daha azdır.

Ayrıca güneş kremi, cilt proteini proteinleri, kollajen ve elastinin yok edilmesini önleyerek cildin yaşlanmasını ve uyuşukluğunu önler.

Geniş" formüllere bakın: Güneşten iki tür ışın yayıldığını biliyor muydunuz? UVB ve UVA. UVA ışınları cilde daha derin katmanlara zarar verebilir, UVB ise güneş yanığına neden olan radyasyondur. Güneşten koruyucular, bu ışınların her ikisine karşı da geniş bir cilt yelpazesine sahiptir.

Güneş Kremi Ne kadar kullanılmalı? Saçınızı yıkarken bir şampuan jetonunun kullanılması tavsiye edilir. Ama bu güneş kremi ile ilgili. Bir 30 gram güneş kremi almalısınız.

Ne zamanlar Sürülmeli: Cildinizin güneş korumasına nüfuz etmesi gerekir, böylece yeterli koruma alabilir. Yüzünde küçük bir krem ​​alıp derhal dışarı çıkamazsın.

Cildinize çıkmadan önce losyonu yaklaşık 15 ila 30 dakika uygulayın. Güneş ışığına maruz kalan tüm alanları kapattığınızdan emin olmanız gerekir. Boyun, omuz, göğüs, kulak ve hatta ellerinizin arkasına dikkat edin.

Tekrar edilmeli:
güneş kremi su geçirmez olsa bile, havluyla çıkarılabilir veya terletilebilir. Her saat tekrarladığınızdan emin olun. Havuzun içindeyseniz, havuzdan her çıktığınızda tekrarlayın.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon