Gazete Kağıdından Sepet Yapımı

kendin yap
Eski Gazete Kağıdından Sepet  Modeli Yapımı

Elişi sepet modelleri; tek bir yerde, istediğiniz şeyleri koyarken alanı süslemek için güzel bir yoldur.

Şimdiye kadar bir sepet dekorasyonda kullanmamaış iseniz bu şık sepet modelini elişi süslemeleri olarak odanıza koyarsınız.

Gazete kağıtlarından kolaylıkla yapılan elişi sepet yapımında ilk önce gazete kağıtlarının görüntüsünü renklerini değiştirmek isterseniz, akrilik veya sulu boya ile boyanır. Aynı resim boyama şekindedir.
Kendin yap, bir gazete kağıdını alın ve 3 eşit parçaya kesin. İnce bir çubuk alın, kağıdın kenarına doğru döndürün ve çapraz şekilde sarmaya başlayın. Sardıktan hemen sonra, gevşememek için kenara biraz yapıştırıcı sürün. Bir sonraki adıma geçmeden önce en az 18 yapın. Tamamlandığında, tüpleri ve boyaları seçtiğiniz renkte alın. Monokrom olmak zorunda değil. Sabrınız ve arzunuz varsa daha fazla renk kullanabilirsiniz. Ardından, sepetinizin çıkmasını istediğiniz boyuta yuvarlak bir kase alın ve bir karton parçası. Kaseyi kartonun üzerine yerleştirin ve kasenin çevresini çizin. Ardından dairede bir çarpı işareti ve bir "X" yapın. Dairenin çevresine bir kare yapın, böylece karenin kareleri dairenin kenarlarına temas eder. Son olarak, karenin 4 kenarında 1 çizgi çizersiniz, böylece 4 üçgen oluşturacaksınız ve daireye dokunacak çizgiyi oluşturacaksınız. Bu adımı tamamladığınızda, oluşturduğunuz çizgileri kesin ve sonuç 8 kenarlı çokgen olur. Kalın bir kağıt alın ve seçtiğiniz rengi bir tarafa koyun ve yaptığınız poligonu çizin. Kağıdı çizimden yaklaşık 3 cm uzağa kesin.

kendin yap 1

Karton ve küvetleri başlangıçta yaptığınız bir gazeteden alın. Bir açıyla başlayın ve videoda gösterildiği gibi 2 adet "X" benzeri tüp yerleştirin. Diğer köşelere bir tüp koydun. Yeterince tutkal koyun ve tabanla aynı boyutta başka bir karton yerleştirin.

kendin yap 2

Kuru ve iyice sıkıştığında, tekrar kağıda yapıştırmak için yapıştırıcı kullanın. Kağıdı her tüpün sağından ve solundan kesin ve ardından her iki tarafı da katlayın ve tabana yapıştırın. Üst kısımdan kusurları örtmek için başka bir kağıt parçası koyun.

2 tüpten başlayın ve her bir tüpü bükerek bir sonraki kenara ulaşın. Sadece ilk turu yapın, kaseyi tabağa koyun ve işleme devam edin. Bu kolaylaştıracak. Tüplerin sonuna ulaştığını gördüğünüzde, geri kalanı, uzatma olarak yapıştırarak işleme devam etmek için kullanın. Yaptığınız anda son tarafları tutmayı unutmayın.

İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon