Evde Pedikür Nasıl Yapılır?

bakım
Evde Pedikür Yapımı

Güzellik ve cilt bakımlarından ayak tırnaklarının bakımına pedikür denir. Pedikür, ayak tırnaklarındaki ölü derinin alınması, tırnak çevresindeki batmaları düzeltmeye yarayan bir bakım şeklidir.

Pedikür ile fazla parmaklar tırnaklardan çıkarılır, ayrıca birçok kadını sinirlendiren, topukların düşmesini önleyen ve sonuçta güzel ve temiz bacakları rahatsız edebilen ekstra ayak derileri çıkarılır.

Evde Pedikür Nasıl Yapılır?1-Ayak tırnaklarından önceki ojeleri çıkarın. Tırnaklarınızı bir oje ve cila ile düzenleyin. Sohan ile kenarlarını netleştirin.

2 - İstediğiniz sıcaklığa bağlı olarak, küvet veya pelvik tabanınızı sıcak, ılık su ile doldurun. Suyu bir bardak orijinal tuz tuzu (katkılı sülfat) ve birkaç damla esans yağı ile karıştırın; bu, temizlik özellikleri, biberiye, okaliptüs veya mentol için tavsiye edilir.

bakım 1

3- Rahat bir sandalyeye oturun ve ayaklarınızın tamamen sıcak suyla ıslanmasına izin verin. Ayaklarınızı beş dakika veya daha uzun süre suya batırmayın.

4. Ayağı, bacak ve bacakların tüm yüzeyine sürün. Ardından, fırçayı yıkamak için fırçalamayı durulayın.

5 - Suyun içindeki ayakları veya taşları düzleştirin. Cihazın avucunu, ayak tabanı üzerine, özellikle de topuk gibi sıkışık alanlara yavaşça kaydırın.

6 - Ölü cildi yıkamak için bacaklarınızı durulayın, sonra ayakları bir havluyla kurulayın.

7 - Cildi yumuşatmak için ayak kremini nemlendirmek için güçlüdür. Kan akışını artırmak için losyonu kaldırırken bacaklarınıza masaj yapın.

8-Tırnak cilasının üzerine daha iyi yapışması için ayak parmaklarını yağlı losyondan temizleyin.
parmak uçlarınız arasında ayırın. Tüm ayak tırnaklarında oje kullanın.

bakım 3

9. En sevdiğiniz oje iki kat sürün. Daha sonra, daha uzun süre dayanıklılık sağlamak ve cila boyasının batmasını önlemek için tırnakların üzerinde parlak bir tabaka renksiz oje sürün

Pedikürün Yararları:

Tırnaklarınızı besler, çevresindeki tırnaklar ve ciltler için kütikül yağı nemlendirir ve sağlıklı tutar. Çünkü cila kuru ve kırılgan tırnaklara yapışmaz. Tırnakların ıslatılması aşağı doğru ölçeklenmeye devam eder.

Salona gitmeden veya evde bağlamadan önce tamamen doğal bir manikür yağı kullanın. Bunu ılık sudan sonra yapın (sıcak değil), çünkü cilt nemi daha iyi emer. Parmaklarınızı günlük olarak bir miktar yağla temizlemek için masaj yapın.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon