Evde Kokulu Mum Yapımı

mum
Evde Kokulu Mum Nasıl Yapılır?

Mağazalar her çeşit kokulu mumla doludur ancak evde mum yapmayı öğrenmenin daha eğlenceli ev sağlık açısından daha olumudur. Kendi zevkinize ve tercihlerinize uyacak kendin yap kokulu mumlar yaratabilirsiniz. Bu zor bir elişi çalıması değildir, sadece hayal gücünüzü tasarımlarınızı sınırlandıracak. Mum yapımının en büyük avantajlarından biri, eşsiz koku, şekil ve renkler elde etmenin faydasıdır.

Mumlarınız için sentetik koku yağları kullanmanızı şiddetle tavsiye etmeme rağmen, bu yazıda, tek bir mumda birden fazla farklı koku veya uçucu - bitkisel yağ kullanarak bir koku profilinin nasıl oluşturulacağı hakkında da bilgi yazılmıştır.Mum Yapımı Kokular

Kokulu mum yapmak, güzel, lüks bir mum haline getirmek için harika bir yoldur. Mum yaktığınızda ve mumunuz erimeye başladığında, kokulu yağlar balmumu ile buharlaşacak ve havayı hoş bir aroma ile besleyecektir. Koku yağları, büyük ölçüde, elişi kokulu mumlar için en yaygın kullanılan koku maddesidir. Nispeten ucuz ve tomurcuklanan mum üreticisi için son derece çekici kılar.

mum1Esansiyel yağların aksine, koku yağlarının sentetik yapısı, endüstri profesyonellerinin birçok farklı tipte koku üretmeleri için nispeten basit olduğu anlamına gelir. Belirli meyvelerin, çiçeklerin, yiyeceklerin, tahtaların ve baharatların parfüm yağlarının tümü yerel aromaterapi satan dükkanlarda bulunur.

mum 2

Harika kokulu bir mum yapmak için ne kadar kullanırım? Çok basit bir cevap ile çok iyi bir soru - balmumu toplam ağırlığının yaklaşık% 6-10'u bunu yapmalıdır. Kokunun çok güçlü olduğunu tespit ederseniz, sadece% 7 ekleyerek sesini kısın. Ne yaparsanız yapın, mumunuzun bütünlüğü acı çekeceğinden% 10'dan fazla eklemeyin.

mum 3Mumlarınızı hazırlarken, boyayı karıştırdıktan hemen sonra yağınızı eklemek istersiniz. Mumları çok fazla sıcak tutmamak için elinizden gelenin en iyisini yapın, örneğin 200F üzerinde, yağlarınızı ekledikten sonra. Bu, kokuyu yakmamanızı ve soğuduktan sonra balmumu içinde eşit şekilde askıda kalmasını sağlar.

Mumlar İçin Uçucu Yağlar

Evde kokulu mum yapmak için koku yağları hakkında konuştuk, peki ya uçucu yağların lüks ve aromaları ? Onlardan kesinlikle faydalanabilirsiniz, ancak bir şişeyi balmumuna dökmeden önce göz önünde bulundurulması gereken konular var.

mum 4

Esansiyel diğer adı uçucu bitkisel yağlar, çeşitli bitkilerden, tohumlardan, baharatlardan, odunlardan ve meyvelerden elde edilen konsantre yağlardır. Vücut için değil, aynı zamanda aromaterapide kullanılan teknikleri ile zihin için de birçok aktif özelliği vardır.

Uçucu yağlar, daha doğal bir koku kullanmak için harika bir yol olsa da, satın aldığınız yağ türüne bağlı olarak olağanüstü pahalı olabilirler. Mum yapımı nispeten ucuz bir el işi olabilir. Bundan dolayı büyük boyutlarda kokulu mum yapmak yerine orta ve küçük şekillerde mumlar ekonomik olarak idealdir. Bir mum yapımında; uçucu yağlar balmumu içine 5 ya da 10 çay kaşığı oluşan küçük bir parti, orta ila büyük bir sütuna göre çok daha az yağ gerektirir ve küçük mumlarınıza yetersiz görünümlerini dengelemek için lüks bir koku oluşturur.

Kokulu Mum Yapmak için Gerekli Malzemeler:
Soya balmumu gevreği

Mum (blok veya pul)

Koku Yağları veya Uçucu Yağlar

Mum Kalıbı veya Mum Kavanozları

Eko fitil ve sabitleyici

Çift tencere / ben mari usulü pişirme

Fitil Tutucu veya kalem

Tutkal tabancası

Şiş veya bambu çubuk

Yapımı:

Balmumu bir çift kazan veya sıcak su tavası üzerine yerleştirilmiş metal bir kaba koyun ve eriyene kadar ocakta ayarlayın. Son derece dikkatli olun, çünkü sıcak balmumu yakar.

Fitilinizin altına tutturulmuş olan dengeleyiciyi kavanozunuzun iç tabanına yapıştırın. Fitili en üste yapışmalı. Bir fitil tutucu kullanın veya kalıbın üzerine bir kurşun kalem veya şiş yerleştirin ve fitili etrafına sarın; bu fitili merkezi bir konumda tutmaya yardımcı olacaktır.

Balmumu boya içerisindeki karışıma tamamen eridikten sonra, ahududu kokusunu kırmızı bir mum boya ile eşleştirilir.

Şimdi balmumunuz ve boya güzel ve erimiş olmalıdır. Parfümünüzü ve / veya lüks esansiyel yağlarınızı eklemek isteyeceğiniz nokta budur. Bu mum için ahududu kokusu yağı kullandım. Satın almak için nispeten ucuz bir yağ ve bir mum için mükemmel bir koku. Mumun ağırlığının yaklaşık% 7 ila 10'unu eklenecek.

Fitili bambu çubuk veya kalem kullanarak destekleyin. Balmumu soğurken, bazen ortada hafifçe batan mumun ortaya çıkmasına neden olur, mum yarıya kadar bekleyin, sonra mumun üstünü bambu bir çubuk veya iğne ile delin ve tekrar ısıtılmış balmumu ile doldurun. Orijinal balmumu seviyesinin üzerine çıkmamalısınız, aksi takdirde bitmiş mumu kolayca kaldıramazsınız. Bunu bir kereden fazla yapmanız gerekebilir. Ev yapımı mumun kullanımı için bir gün beklenmelidir.
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon