Evde Kaş Boyama Yapımları

güzellik
Evde Kaş Boyama Yapımı

Güzellik ve cilt bakım çalışmalarından saç boyamanın yanı sıra kaşlarında nasıl boyama yapılacağı yazılacaktır. Makyaj yapımında seyrek kaşlar sönük bir görüntü sergiler, yüz güzelliğini gösteren bölümlerden bir taneside kaşlardır.

Kaşları boyamak çok zor değildir ve ipuçlarının yardımıyla, güzelliği ikiye katlayabilir ve kaşlara farklı bir etki yaratabilirsiniz. Kaşlarınızı boyamak istiyorsanız, boyama yapılmadan önce bu makaleyi okumalısınız. Kaşlarınızı sadece makyaj gibi gösteremezsiniz, örneğin sarı saçlarınıza göre ayarlayamazsınız. Bu nedenle, evde kaşları boyama tekniklerini biraz daha yakından tanımanız bir sorun değildir.Kaşlarınızı Boyamak için bilmeniz gerekenler


güzellik 1

Güzellik için kaşların rengini kurşun kalemle veya gölgelendirmeyle aydınlatabilir veya koyulaştırabilirsiniz. Ancak, ne kadar kaliteli bir kalem ve renk kullanırsanız kullanın, kaşlarınızı tamamen çeviremezsiniz. Kaşları boyamak kolay değildir ve kendi numarasıdır. Tabii ki, her zaman parlak renk aramamalısınız ve ten renginiz uygun saç renginin seçimini etkileyecektir.

Saç ve kaş renginin uyumu

Kuaförlerin çoğu, kaşların renginin saçtan daha koyu bir renk olması gerektiğini söyler, ancak yine de herkes aynı fikirde değildir ve farklı görüşler vardır. Saçınızın renginde ufak bir değişiklik varsa, kaşlarınıza biraz pudra veya kurşun kalem boyayın. Bu, kaşlarınızdaki saç renginizle daha rahat etmenizi sağlar. Ancak saçınızın rengini değiştirirseniz (örneğin, koyu kahverengi saçları sarı renginde temizleyin), kuaför salonunuzda bir kaş uzmaa sorun ve kaşlarınızın rengini saç rengiyle uyumlu olarak değiştirin.

Kaşların toz rengiyle boyanması


güzellik 2Kaş kalem renginizi daima saç ve cilt renginizle seçin. Genellikle doğal renkteki bir gün ve akşam daha yoğun renkler kullanmak için başvurun. Saçınızın rengini abartılı olarak değiştirirseniz, cila renginizi buna göre bulanıklaştırmalı veya lekelemelisiniz.

Tozlu kaşların renk değişimi kaş kaleminden daha fazladır. Her kullanımdan önce kaş kaleminizi keskinleştirin. Toz boya kullanıyorsanız, her iki veya üç defa sonra durulayın ve rüzgarla kurulayın.

Kaşları doğal malzemelerle boyamak

Geçmişte, kadınlar saçları telafi etmek ve renklendirmek için doğal maddeler kullandılar, bu yüzden saçları ve derileri daha az zarar verdi ve kendi rengini seçmek için tercih edildi. Bugün, kaşlarınızı boyamak için evinizdeki doğal renkleri ve bitkileri de kullanabilirsiniz. Kına, bal, papatya gibi doğal içerikler ve saçınızı ve kaşlarınızı renklendirmek ve saçınızı potansiyel hasara karşı korumak için her türlü doğal şifalı bitki mevcuttur.

1- Yöntem; Kaşları Kahve ile Boyamak: Kahvenin herhangi bir kimyasal veya anormalliği yoktur ve saça parlak ve güzel bir görünüm kazandırır. Kaşlar sade kahve ile boyanır. Temizkaşları açmak için çok yararlı ve etkilidir bir kapta, iki yemek kaşığı kahve ve bir kaşık kakao tozu birleştirin ve iyice karıştırın, kakao. Bu noktada, 2 çorba kaşığı hindistancevizi yağı karışıma ekleyin ve tekrar karıştırın, formülasyona bal ekleyerek, bu karışımın tamamen cildinize boyandığından ve tatmin edici bir sonuç alırsınız.

2- Tarçın ile Kaş Boyama Yapımları: Kaşları tarçın ile boyamak için tarçını suyla karıştırın ve kaşları ile fırçalayın. Tarçın yüksek renklendirme gücüne sahiptir ve balla birlikte parlak kahverengi bir renk oluşur. 

3- Kaşı Kına ile Boyama: Kına yüksek renklendirme etkisine sahiptir ve doğal bir renktir. Bu nedenle, saçlarınızı ve kaşlarınızı boyamak için kına kullanabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon