Evde Avokado Bitkisi Yetiştirme

bitki
Evde Avokado Bitkisi Nasıl Yetiştirilir?

Avakoda her şeyin tadını daha iyi yapar: yumurtalar, sandviçler, salatalar, hatta tatlılar (bazılarına göre). Bu besin dolu, kalp sağlığına iyi gelen meyveleri yetiştirmeye başlamak cazip gelir.

Evde bir avokado ağaç bitkisi yetiştirme için kolay bir bitkidir.

Gerekli Malzemeler:bitki 1

Avokado tohumu
Kürdan
Cam ya da kavanoz içmek
20 cm derinlikte tencere
Saksı toprağı
Mala

Avokado Bitkisi Ağacı Yetiştirmek

1. Bir avokado çukurunu kaydedin (kesmeden veya kırmadan) ve kalıntıları yıkayın. Kurumasını bekleyin, ardından çukurun yarısına kadar yaklaşık 3-4 kürdan yerleştirin.

2. Çukuru geniş ucunu bir bardakta veya kavanozda askıya alın. Kabın tohumun alt üçte birini batırmaya yetecek kadar su ile doldurulduğunu belirtir .

3. Camı doğrudan güneş ışığı almayan sıcak bir noktaya yerleştirin ve suyu düzenli olarak değiştirin. Kökler ve bir filiz yaklaşık 2-6 hafta içinde ortaya çıkmalıdır. Değilse, başka bir tohumla başlayın.

4. Filiz yaklaşık12 cm uzunluğa ulaştığında, daha fazla kök büyümesini teşvik etmek için tekrar yaklaşık 6 cm kesin.

bitki 2

5. Sap yeniden büyüyünce, çukuru, zengin saksı toprağı ile dolu 20 cm bir tencereye yerleştirin. Şimdi avokado ağacınız büyümeye başlayacak.

Avokado Ağacının Bakımı


Saksıyı güneşli bir yere koyun ve hafifçe ama sıkça sulayın. Amaç, toprağın nemli kalmasını sağlamak, ancak sopaj yapmamaktır, California Avokado . Temps 45 ° F'ın üzerinde kaldığı sürece ağacı yazın dışına yerleştirebilirsiniz. Bazen dolgunluğu teşvik etmek için bitkinizi (her 12cm bir) kuru erik koyun. Güneşi tam gören bir yere konulur. Mineral bakımından zengin, iyi drene toprakta en iyi şekilde yetişir. Sulama: Toprağı iyice ıslatarak ve tekrar sulamadan önce kurumasını sağlayarak haftada 2-3 kez sulayın.

bitki 3
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon