Esansiyel Yağlarla Dudak Balmı Yapımı

dudak bakımı
Esansiyel Yağlarla Dudak Balsamı Nasıl Yapılır?

Dudak kremi - balmı dudaklarınıza nem sağlar ve nemlendirir. Dudak kremi doğalsa, dudakları yumuşak ve doğal olarak pembe olmasını sağlar. Özellkle kış aylarında her gün kullanılmalıdır. Güzellik ve cilt bakım tariflerinden dudak bakımı çeşitlerinden; bir dudak kremi, bayanların her zaman kendine ait olduğu güzellik ürünüdür. Dudak balmı doğalsa, dudaklara doğal olarak yumuşak pembe bir gölge verir. Dudak balsamındaki hafif renk, dudaklarınız için hafif bir gölge ve parlaklık sağlayacaktır. Düzenli dudak balsamı kullanımı dudaklarınızı sağlıklı tutar ve kurumasını önler. Ancak, piyasada yapay renkler ve kimyasallarla dolu olan dudak balsamı kullanıyor olabilirsiniz.
Bu dudak balsamının kullanımı iyiden daha fazla zarara neden olabilir. Dudaklarınızı her türlü hasardan uzak tutmak için kendi dudak balsamınızı yapmalısınız. El yapımı bir dudak balsamı size tüm faydaları sağlayacak ve herhangi bir yan etkisi olmayacak. Kendi dudak balsamınızı yapmanın en kolay yolunu öğrenmek için okumaya devam edin. Esansiyel - bitkisel yağlardan kendin yap dudak balmı yazılacaktır.

Gerekli malzemeler:

11 gram zeytinyağı
6 gram lavanta yağı.
5 gram tatlı badem yağı
7.5 gram balmumu
1/2 çay kaşığı lanolin
1/4 çay kaşığı E vitamini
alkanet kökü serpin (yaklaşık 1 çay kaşığı )
12-24 damla% 5 gül uçucu yağı
2 damla sardunya esansiyel yağı

Yapımı:


dudak balmı 1

Doğaçlama yapılmış bir çift kazan oluşturun: Küçük bir sos kabına 1 fincan borcam ölçme kabı yerleştirin ve kabı suyla doldurun, böylece ölçme kabının dışına yarıya kadar çıkar. Tencereyi orta-düşük ateşte bir brülöre yerleştirin. Suyun ılık olmasını istersiniz, ancak kaynamaya başlar.

Yağları boyayın: Zeytinyağı, tatlı badem yağı, E vitamini, lanolin ve alkanet kökünü cam ölçüm kabına yerleştirin. Yaklaşık 10-15 dakika ısınmasına izin verin. Kök yağları boyayacaktır. Yağların renginden memnun olduğunuzda, ince bir süzgeç veya peynir bezi kullanarak kökü süzebilirsiniz.
Balmumu ekleyin: alkanet kökü yağlardan süzülünce, ölçüm kabındaki yağları sos kabına geri koyun. Balmumu ekleyin ve bir keresinde tahta bir kaşıkla  karıştırarak tamamen erimesine izin verin.

Sıcaktan alın: Bal mumu tamamen eridiğinde, ölçüm kabını çift kazandan çıkarın. Uçucu yağlarınızı ekleyin. Karışımı karıştırın, koklayın ve herhangi bir özel esans yağı daha eklemek isteyip istemediğinize karar verin.

Kapları doldurun: Sıcak karışımı dudak balsamı tüplerine veya kutularına dökün. Kapakları kaplara koymadan önce, balsamın tamamen soğumasını sağlayın. Kabın içinde nem oluşmasını istemezsiniz, bu nedenle kapakları eklemeden önce her şeyin tamamen soğuması önemlidir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon