20.6.19

Elbise Modeli Değiştirme Yapımı

moda
Elbise Modeli Değişimi Yapımı, Resimli Anlatımlı

Yaz mevsiminde kısa kollu veya askılı çizgili elbiseler moda trendidir.

Bu yayında giysi modeli değiştirme çalışması yazılacaktır. Asimetrik etek ile Bec & Bridge kreasyonlarındarevaçta olan bir elbise modelidir.

Kolay dikiş praktik teknikleri ile elbisenin etek kısmının modelini asimetirk şekilde değiştirme yapılır. Moda tasarımlarınızı projeleri ile hazırlarsınız.

Bir kaç basit adımda çizgili bir elbise asimetrik hem görünüm nasıl alabileceğinizi görmek için takip edin - dikiş becerileri isteğe bağlıdır.


İhtiyacınız olan şey:

Çizgili düz kesim elbise
Makas
İğne & İplik / Kumaş Tutkalı / Kumaş Bandı.
Yapımı:

Adım 1 : Elbiseyi düz bir yüzeye yerleştirin ve elbisenin etrafındaki bir beyaz şeridin ve bir de siyah şeridin genişliğini kaplayan etek kısmını kesin. Asimetrik sarma efekti oluşturmak için bunu Adım 3'te kullanacağız.

Adım 2 : Elbisenin genişliğine bağlı olarak, elbiseyi sola ve sağ bölümlere ayıran merkezi (pembe çizgi) ölçün. Bu merkez yapacağımız kesintiler için rehber olacaktır. A Noktası, elbisenizin kısa kenarındaki uzunluğudur, bu nedenle ölçün. B noktası merkeze düşer ve A'dan itibaren düz bir çizgidir. Elbisenin sol yarısında, C Noktası pembe merkez çizgisine göre kenara daha yakın oturur. D noktası sol kenarda ve A ve B Noktaları ile aynı seviyede. Elbisenin ön tarafında, elbiseyi AB, BC ve CD'den kesin. Elbisenin arkasında, elbiseyi DA'dan düz bir çizgide kesin.

moda 1

Adım 3 : Adım 1'de kestiğiniz etek kısmını alın. Sol veya sağ kenardan kesin, böylece düz bir çizgi olur ve bir ilmek olmaz. Çapraz olarak C Noktasından B Noktasına yerleştirin ve çapraz çizgiyi elbisenin sağ kısmındaki kenara kadar devam edin. Ekstraları kesin. Parçayı elbisenin üzerine dikebilir, tutkallayabilir veya ikisini kumaş bantla birleştirebilirsiniz.