Deniz Camından Kolye Nasıl Yapılır?

takı
Deniz Camından Kolye Modeli Yapımı

Makrome bağlama şekli ile deniz camından kolye yapımı yazılacaktır. Deniz kıyılarında bulunan renkli deniz camları aslında canlı bir materyaldir. Özellikle kayalık ve taşlık deniz kenarlarında taşların, kumların arasında dalgalarla oluşan, taşlardır. Bu tarz taşları hobi mağazaları ve takı malzemeleri satan dükkanlarda da bulunur. Takı ipleri ile yapılan kolay ama şık bir kolye modelidir. Takı tasarım çalışmalarındandır.
Deniz camından kolye nasıl yapılır, takı tasarım için gerekli malzemeler:

2,5 x 8 cm ölçülerinde renkli deniz cam eşyası.

Kolyenin uzunluğuna ve makrome nakış örgü için siyah naylon kolye ipi.

Kendin yap kolye modeli:


takı 1

Her biri 30 cm uzunluğunda 6 tane kolye ipleri kesilir. Altı tane ipi ikişerli gruplara ayrılır. Bir düğüm atılarak birleştirilir.

Altı ipi çalışma alanınızın üstündeki düğümle ayırın. Telleri iki kişilik üç kümeyle eşleştirin. Üstteki düğümden yaklaşık 2.5cm (daha büyük deniz camı için 7,5 cm ye kadar) iplik tellerinin her birine bir düğüm bağlayın.

Şimdi altı ipliği de tekrar ayırın. Yeni çiftler oluşturun, bu kez düğümlü çiftlerin her birinden bir iplik. Diğer düğümlerden 1,5 cm uzakta yeni düğümler bağlayın. Bu, en soldaki iplikçik ve en sağdaki iplikçik düğümlü bir çift olarak biteceği anlamına gelecektir.

takı 2

Deniz camınızı makrome ağına yerleştirin. Üstündeki altı ipliğin hepsini bir düğüme sıkıca bağlayın. Deniz camının tamamen sağlam olduğundan emin olun. Altı teli iki üç gruba ayırın. Her bir tarafta, deniz camının tepesindeki düğümden iki santim yukarıda bir düğüm bağlayın. İstediğiniz uzunlukta bir kolye yapmak için tellerin üstünü bağlayın.

Elişi kolye modelleri çalışmalarından deniz camlı kolye tamamlanır.

takı 3

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon