Çubuklu Oda Kokusu Yapımı

kendin yap
Bitkisel - Esansiyel Yağlarla Çubuklu Oda Kokusu Yapımı

Herkes doğal kokuları evde sprey, oda parfümü olarak, evin güzel kokması için kullanır. Bu rahatlatıcı koku güzel bir aksesuardan geliyorsa, daha da güzel olur. Kendin yap difüzörler en sevdiğiniz uçucu yağ karışımını kişiselleştirmenizi sağlar. Lavanta ve okaliptus bitkisel esansiyel yağlardan yapılan oda çubukları açıklanacaktır. Ayrıca ev dekorasyon çalışmasına uyan sevimli çubuklarla elişi süslemeler seçeneklerindendir. Alkolsüz parfüm oda çubuğu yapmak için gerekli malzemeler:Badem yağı
Esansiyel yağı (lavanta, okaliptüs bitkisel yağları)
Ölçüm kabı
Ölçü kaşıkları
Stir çubukları
Tutkal temizleme
Sicim ip
Huni
Sazlık kamış

Çubuklu oda parfümü yapımı:

1. 1/4 bardak tatlı badem yağını, ve iki çay kaşığı uçucu yağ ile karıştırın. Tatlı badem yağı kamışta ilerler ve esansiyel yağı beraberinde taşır, bu yüzden buna "taşıyıcı yağ" denir. Aspir yağı, mineral yağı veya jojoba yağı da aynı şekilde çalışır.

2. Sicimi yerine sabitlemek için her santim veya daha fazla açık tutkal kullanarak fırıncının suyunu şişenizin etrafına sarın.

3. Tutkalı kurumaya bırakın, sonra kalan artıkları soyun. Kolayca çıkması gerekir bunun için bir kürdan deneyin.

4. Hediye paketi bantları ile dekoratif süsleme aksan ekleyin.

5. Yağ karışımınızı şişeye dökmek için bir huni kullanın.

6. Dört veya beş saz çubuk ekleyin.

7. Yağın birkaç dakika boyunca sazlara karışmasına izin verin, sonra ters çevirin. Kokuyu yenilemek için sazları her hafta ters çevirin.

İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon