Çizgili Örgü Bebek Kazak Yapımı

örgü
Çizgili Örgü Bebek Kazak Modeli Yapımı, Resimli Anlatımlı

Bebek örgülerinden düğmeli kazak modeli yapımı yazılacaktır. Elişi örgü işleri konularından sıfır yaka, arka parça düğmeli, renkli iplerle işlenen kazak yapımı kolaydır. Örgü bebek kazak modelleri ile ilgili açıklamalı işleme anlatılmıştır. 4 numara örgü şiş kullanılır. 2 yumak nako lolipop marka bebe yün ipliği ile örülür. Kazak ölçüleri;Kol yüksekliği: 24cm

Genişlik: 27cm

Yükseklik: 32cm

Örgü bebek kazak arka parça yapımı:

60 ilmek ile başlanır. Örgü lastik işlemesi 3 cm boyunca örün ve örme düz desene geçin. Gövde 20 cm ölçüldüğünde kollar için her iki taraftan 1 ilmek atılır. Gövde 32 cm ölçüldüğünde, omuzlar için 2 fazda ve sonraki sıradaki her 15 dikişten her 15 dikişi birer birer, bir defada ortada 18 dikiş kapatıp bitirin.

örgü1

Örgü bebek kazak ön parça yapımı:

60 ilmek ile başlanır ve arka gövde gibi örülür. Beden parçasını 28 cm boyunca örün ve boynun ön orta kısmında 8 ilmek kapatın. 2 parçada örmeye devam edin. Boynun her iki yanında, her sırada 2 + 2 + 1 ilmek kesilir. Gövde 32 cm ölçüldüğünde, 2 adımda sağ omuzda kalan 15 ilmek kapatın ve 2 cm boyunca sol omuzda kalan 15 ilmek üzerine lastik örgü yapın. İlmekleri kapatın.

Örgü bebek kazak kolların örülmesi:


Ayrı iki parça şeklinde işlenir. Her bir kol için 36 ilmek ile başlanır. 3 cm lastik örgü örülür. Düz örgü yapımına başlanır. Her iki satırda bir ilmek artırılır. 8 defa ilmek artıldıktan sonra 52 ilmek olur. Gövde 19 cm ölçüldüğünde kol kesimleri için her iki tarafta 6 kez 1 ilmek eksiltme yapılır. Kol uzunluğu 24 cm ölçüldüğünde kollardaki 40 ilmek birlikte kapatılır. Giğer kolda aynı şekilde örülür. Örgü modelleri işlemelerinden örgü bebek kazak modelleri yapımı yazılmıştır. 
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon