Boyun Kırışıkları Nasıl Azaltılır?

bakım
Boyun Kırışıkları Nasıl Giderilir?

Cildinize dikkat ederken yüzünüze bakmayın. Çünkü cildinizi kesinlikle sonlandırmak istemezsiniz, ancak cildiniz kırışıklarla doludur. Yüz kırışıklıklarının aksine, boyun kırışıklıkları ortaya çıktıklarında çok düzgün ve pürüzsüz olurlar. Yani önleme her zaman tedaviden daha iyidir. Boynun cildi, yüz cildiniz kadar hassas. Ayrıca, bu bölgenin derisi hemen hemen her zaman güneşe maruz kalır. Güneşin keskin ışınları cilt dokusunu tahrip eder, asılı cilde ve onarılması zor olan kırışıklara neden olur. Bundan kaçınmak için, boynunuza yüzünüze nasıl davrandığınıza dikkat edin. Ayrıca aklınızda bulundurun.
Güzellik ve cilt bakım konularından boyun bakım nasıl yapılır? Boyundaki kırışıklıklar nasıl azaltılır?

Cildinize düzenli yüz bakım çalışmaları uygulamak: Yaşlı cilt, zararsız olmasına rağmen yaşlılık lekelerine veya karaciğer lekelerine karşı hassastır, ancak kaplanması çok zordur. Yaşlılık lekeleri güneş ışığına, genetiğe ve diğer çevresel faktörlere aşırı maruz kalmaktan kaynaklanır. Akşam cilt tonu, kırışıklıkları ve boyun yamaları önlemeye yardımcı olur.

Siyah noktalar,ve bu alandaki hücre tutulmasını artırmak için kojik asit, glikolik asit veya likör gibi yumuşak ağartma maddeleri kullanmanızı öneririz. Hücre yeniden üretim hızını artırmak, derin kırışıklıkları ve pürüzsüz ten rengini önlemeye etkendir.

Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri: Boyun derisi kırışıklıklara eğilimli olduğundan yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri kullanın. Retinol veya alfa-hidroksi asit bakımından zengin ürünler tavsiye ediyoruz. Bu cilt kremleri, kırışıklıkları gidermek, yumuşaklığı gidermek ve kollajen üretimini arttırmak için cilt hücrelerine derinlemesine nüfuz eder.

Ancak, çok hassas bir boyun cildiniz varsa, yaşlanma karşıtı kremlerin kullanımını üç gece içinsınırlamanızı öneririz. Cildiniz ürüne alıştığında, her gece yavaş kullanın.

Güneş kremi kullanımı: Sadece yüzünüzde güneş kremi kullanmayın, bol miktarda boynunuzda ve dekolte de kullanmayın. Güneş kremi sürmeyin, kalın bir güneş koruyucu tabakasına püskürtmeyin ve 2 saatte bir yeniden üretin. Dermatologların çoğu aynı zamanda güneş koruyucusunun gençliğin gerçek bir kaynağı olduğunu düşünüyor.

Günlük güneş koruyucu kullanımı yaşlılık lekelerini, kırışıklıkları ve cilt solmasını önlemeye yardımcı olur. Güneş kremi cildinizi gerçekten genç tutar. Daha iyi bir sonuç elde etmek için, SPF 50 veya daha üstü olan bir güneş koruyucu önerilir.

Boyun kırışıkları için cilt nemlendirici kullanımı: Cildi nemlendirmek kırışıklıkları da önler. Günde 8 bardaktan fazla su içmenin yanı sıra, boynunuzda peptid ve retinol bakımından zenginleştirilmiş nemlendiriciler kullanın. Bu malzemeler kollajen üretimini artıracak ve hücre yeniden üretimini uyaracaktır. Yüz nemlendirici kremler ayrıca hasarlı cildi onarır ve durulanır ve cildi gizler. Sonunda, en sevdiğin yüzün serumunu boynuna sür.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon