Boncuklu Avize Nasıl Yapılır?
kendin yap
Ahşap Boncuklu Avize Modeli Yapımı

Eviniz için elişi avize modeli yapımı yazılacaktır. Boncuklu avize nasıl yapılır? Adım adım resimlerle yapımı anlatılmıştır. Özellikle elişi dekorasyon modelleri ile salonlarda şık bir avize olur. Kendin yap avize için gerekli malzemeler:

10 mm ahşap boncuk, 300 adet 2 paket
20 mm ahşap boncuk, 10 paket 50
25 mm ahşap boncuk, 30'luk 11 paket
14 mm ahşap boncuk, 100'lük 11 paket
16 mm tahta boncuklar, 100'lük 8 paket
2 iç, 18 ”ve 23” kapitone halkaları + 1 dış, açık / ayarlanabilir parça 18 ″ ve 23 ″ kapitone kasnağı (her boyut için toplam 3 ayrı kasnak parçası satın alın, her boyut için 2 kapitone kaseti satın alın)
Makas
Doğal sicim
Ahşap tutkalı
2 Metal çubuk (1/4 inç boyutunda)
Doğal sicim


kendin yap 1

Boncuklu avize nasıl yapılır?

Kasnaklara resimde gösterilen şekilde iplerin asılması için iç kısımdaki kasnak çemberi çıkartılarak ipler sıkıştırmalı olarak çember etrafına takılır. Takılan sicimler, kasnağın içindeki ikinci çemberle sıkıştırılarak sabitlenir. İpler bağlandıktan sonra sıra küçüklü büyüklü ahşap boncukların dizilişine gelmiştir. Boncuk diyagramında nasıl ve hangi sıra ile takılacağı gösterilmiştir. 
kendin yap 2

Ahşap boncukların hepsi iplere dizildikten sonra; matkapla nakış kasnağı vidalanarak zincirler takılır. Bu zincirlerin uçlarına takılacak metal kalın halka ile tavanda avize için yapılmış olan metal halkaya takılır. Görünüm zahmetli gibi olsada kolaylıkla evde yapılan bir elişi avize modelleri çalışmasıdır.
kendin yap 3

kendin yap 4
Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder