Allık ile Gölge Nasıl Yapılır?

güzellik
Allık ile Kontür Nasıl Yapılır?

Makyaj sanatçısı Maria Verel, "Doğru renkteki yumuşak bir örtü ve allık türü, size en sağlıklı flushı sağlayabilir" diyor.

Piyasadaki tüm farklı toz ve krem ​​formüllerinin elenmesiyle, anahtar, sizin için en iyi alçanın ne olduğunu ve bir profesyonel gibi nasıl uygulanacağını bilmektir.

Cilt tonunuz için en doğal görünen makyajı bulmak için bu uzman ipuçlarını kullanın. Zamanında pembe bir parıltı yaşayacaksın. Makyaj modelleri allık ile ilgili makyaj yapımı hakkında püf noktalar güzellik kategorisinde yazılmıştır.



İki çeşit allık vardır: pudra ve krem. Makyaj sanatçısı Troy Surratt , "Toz allık, geleneksel versiyondur, çünkü cilt üzerinde yayılması daha ince ve kolaydır ." Verel, bir acemi için ayrıca uygulamanın daha hızlı ve kolay olduğunu da ekledi, çünkü "ürünü karıştırmaya ve yumuşatmaya her zaman devam edebilirsiniz."
Ancak allık durumunuzun düzensiz cilt dokusu ile ilgili sorunları iyileştirdiğini veya gözeneklerinizin boyutunu abarttığını tespit ederseniz, krem formülünü düşünebilirsiniz. Bir toz gibi üste oturmak yerine derine batarlar. Krem ve jel allık genellikle pigmentlidir, bu yüzden Surratt, biraz daha fazla öğrenme eğrisine sahip olduğunu söylüyor, ancak buna değer. Surratt, "Genellikle onlar kurutma cildine biraz parlaklık ve parlaklık verebilir" diyor.

Allık Sağ Gölge Nasıl Seçilir?

Güzellik tezgâhındaki allık renklerinin dizisi bazı kadınların şeker dükkanındaki bir çocuk gibi hissetmelerine neden olabilir ve diğerlerinin kafasını biraz karıştırabilir. Ancak cilt tonunuzda en iyi şekilde çalışan bir renk tonu bulmak zor olmamalıdır. Verel, iyi bir kural: “Ten renginiz ne kadar koyu olursa, pigment de o kadar derin” diyor.

Açık bebek pembeleri açık tenler için en iyi allıktır (serin tenler); ılık, şeftali tonları, düz orta ve zeytin ten tonları; zengin pembe veya kırmızı tonlar koyu tende doğal bir floş gibi görünür. Ancak, sıcak veya soğuk alt tonlarınızın olup olmadığını nasıl anlarsınız? “ Mavi veya yeşil gözleriniz varsa , alt tonlarınız muhtemelen daha serin tarafa eğilir” diyor Surratt. “Kahverengi veya ela gözlü gözler, genellikle daha sıcak bir cildiniz olduğu anlamına gelir.”

Toz Allık Nasıl Uygulanır?

Temel makyajınızı yaptıktan sonra Surratt, allık işleminin bir sonraki şeyiniz olması gerektiğini söyledi. “Yüzünüzü anında dengeler, böylece daha taze ve uyanık görünmek için daha sonra hangi makyajı kullanmanız gerektiğini değerlendirebilirsiniz ” diyor. Bir fırçayla pudra allık uygulamalısınız - ancak kompakt olana atınız. Verel, “Asla pigmenti düzgün şekilde dağıtmak için tasarlanmadılar” diyor. Bunun yerine, kubbe şeklinde çok ince ve kompakt sentetik kıllara sahip bir allık fırçası arayın.

“Yapabileceğiniz en iyi yatırım, çünkü kaliteli bir fırça bir eczane tozunu lüks bir ürüne dönüştürecektir” diyor. Fırçayı pudra üzerinde gezdirin, fazlalığı hafifçe vurun ve yanaklarınızın en yağlı kısımlarına tozlayın, elmacık kemiklerinizi süpürün, bir gözyaşı damlası şekli oluşturun. Verel, “Ellerinizi asla kullanmayın; parmaklarınızdaki yağlar, tozun gölgesini değiştirebilir.

Krem Allık Nasıl Uygulanır?

Ne zaman gerekir parmaklarınızla krem allık uygularken olduğunu. Surratt, "Yanaklarınızın elmaları üzerine bir nokta çizin, sonra da aynı şekilde dairesel hareketlerle cilalayın" diyor. Sadece diğer yanlara geçmeden önce bir yanağından tamamen memnun olduğunuzdan emin olun - çok hızlı bir şekilde ayarlanmış kremler, bu yüzden tamamen bütçeye dayanıklı hale gelmeden bitişi mükemmelleştirmek için daha az zaman vardır. Ve her iki formülü de içeren altın kural: daima biraz ile başlayın ve rengin birikmesini sağlayın.

İster bir toz isterse krem ​​formülünü seçin, küçük bir allık, cildinizi yaşlandıkça kaybettiği için cildinizi uyandırmak ve daha genç bir görünüm vermek için uzun bir yol kat edebilir . Bu uzman görüşleri sayesinde, eczaneye ya da makyaj bölümüne güvenle girebilecek ve cilt tonunuz için en güzel tonu bulabileceksiniz.





Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon