Akneli Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

bakım
Akneli Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Anlatımlı

Hangi cilt tipine sahip olursanız olun, cildinizin sağlıklı, ışıltılı (fazla yağ olmasa da) ve hatta mümkün olduğunca kusursuz olmasını istersiniz. Bugünlerde sağlıksız bir diyet, kirletici maddeler ve kimyasal bazlı ürünler nedeniyle ortaya çıkan pek çok cilt durumu ve rahatsızlığı ile, 'rüya cildi' elde etmek zorlaştı. Sivilce, kuru lekeler, ince çizgiler, kırışıklıklar veya T bölgesindeki sürekli yağlanma, yüz cildi ile ilgili sorunların listesi devam ediyor. Kadınlar, bu sorunlardan arınmış bir cilde sahip olmayı ümit eden pek çok rastgele ürüne yatırım yaptıklarını, ancak bu çabaların her zaman boşuna gittiğini düşünüyor. Güzellik ve cilt bakımı için öneriler yazılmıştır.
Kozmetik ürünlerin cildinize, kimyasal içeriği nedeniyle herhangi bir iyilik yapmaktan daha fazla zarar verebileceğini not etmek çok önemlidir. Bunun yerine, sorunlu ve zarar görmüş cildinizi iyileştirmek ve kalıcı bir parıltı ve genç bir görünüm vermek için doğal içerikleri tercih etmeniz en iyisidir. Farklı cilt problemlerini tedavi etmek için etkili çözümler arıyorsanız, o zaman ev yapımı bal yüz bakım maskeleridir. Bal faydalıdır ve çok çeşitli güzellik yararları sunar.

Balın Güzellik Faydaları

Bal, çeşitli güzellik bakımlarında ve ürünlerinde en yaygın kullanılan bileşenlerden biridir.

Doğal bir antioksidandır, yani cildi güneş ışınlarının ve atmosferik kirleticilerin neden olduğu oksidatif hasardan korur ve cildi gençleştirir.

Bal, hem suyu çekmeye hem de cildin içinde tutmaya yardımcı olan nemlendirici özelliklere sahiptir, bu da onu ideal bir nemlendirici ve temizleyici ajan yapar.

Balın yara iyileşme özellikleri, kollajen oluşumuna yardımcı olarak yara izlerini ve diğer izleri tedavi eder.

Antiinflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Bu nedenle, iyileşmeyi teşvik etmek için kesik, yara ve sıyrıkların tedavisinde yardımcı olur ve cildin dejeneratif sürecini önler.

Cildin pH değerini düzenlemeye yardımcı olur ve bu da cildin doğal yağ üretimindeki dengeyi geri getirebilir.

Cildi genç görünümlü tutar ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatır.

Basit Bal Cilt Temizleme Maske Yapımı:

Yüzünüzü ılık suyla yıkayın
Bal uygulayın ve diğer herhangi bir yüz yıkama gibi kullanın.
Cildinize birkaç dakika masaj yapın ve balınızı 2-3 dakika daha bırakın.
Ilık suyla durulayın ve cildinizi kurulayın.

Bunu Ne Sıklıkta Yapmalısınız?

Balı haftada 2-3 kez temizleyici olarak kullanabilirsiniz.

Yararları:

Ciddi akne ve kuru cilde sahip kişiler bile balı temizleyici olarak kullanabilir. Tüm cilt sorunlarınız düzenli aralıklarla bal kullanılarak giderilebilir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon