10 Ev Terliği Yapımı

Elişi Terlik Modelleri
10 Ev Terliği Modeli Yapımı

Elişi terlik modellerini evde kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz. Artık kumaş parçaları, kullanılmayan giysileri değerlendirme projelerinden terlikler, tığ işi örgü elişi örgüler, keçe, pofuduk elyaf, kot giysilerden rahat ev terlikleri yapılır. Her evde ve her insanda temel ayak giysilerindendir. Konukların gelişiyle birlikte, her zaman daha fazla terliğe ihtiyaç olduğunu daha iyi anlaşılır. Ne yazık ki, iyi şık terlikler ucuz değildir. Ancak, biraz zamanınız ve hayal gücünüz varsa, elişi evde terlik yapabilirsiniz. Son zamanlarda, evde kullanamayacağım bazı küçük şeyler küçük bir iş çıkardı ve sizinle bu basit dokunmamış basit el yapımı ev terliklerinden derlenmiş yapımları sunulmuştur. Aşağıdaki basit terlik kılavuzunu okuduktan sonra, kumaşlarla bir çift ev terliği yapmak çok kolay olacaktır. İlgileniyorsanız deneyin. Kalın dokunmamış bir kumaş üzerine desen çizin Kesimden sonra, ayakkabının arkasını döndürün ve bir iğne ipliği ile dikin.Yaz mevsimi için evde giymelik yazlık ve kış için kışşlık terlik yapımlarından 10 tane elişi hobi çalışması yazılacaktır.1- Kalın keçe kumaştan parmak uçları açık ev terliği yapımı: Resimlerde gösterilen şekillerde keçe kumaştan terlik için kalıp kesilir. Elde dikiş ile dikilir.


2- Papatya Çiçek Süslemeli Ev Terliği Modeli Yapımı: Kumaş, taban için keçe kumaş, kumaş elyaf gereklidir. Papatya çiçek süslemesi için beyaz ve sarı renkte ince keçe gereklidir. Paftaya göre kumaş kesilir. Üst ve alt kısımlara elyaf konulur. Dikiş yapılır.

elişi terlik modelleri 2

3- Elyaflı pofuduk kışlık elişi terlik modeli yapımı: Kullanılmayan kot giysilerden kumaşlar resimde gösterilen şekillerde kesilir. İçlerine pofuduk elyaf konularak dikiş yapılır.

elişi terlik modelleri 3
4- Sarı keçe kumaştan ev terliği modeli yapımı: Kalın keçe kumaşlardan yapılacak olan önü kapalı kışlık terlik modelidir.

elişi terlik modelleri 4

5- Kırmızı parmak uçları açık ev terliği yapımı: Pratik şekilde yapılacak olan kırmızı renkte bir ev terliği modeli daha yazılmıştır. Üst ve alt kısımları elyaf kumaş ile şişkin şekilde dikilen modeldir.

elişi terlik modelleri 5

6- Çiçekli ve kotttan yazlık ev terliği modeli yapımı: Resimlerde nasıl yapılacağı gösterilen yazlık elişi terlik çiçekli  şık ve güzel bir ayak giysisi modelidir.

elişi terlik modelleri 6

7- Kottan parmak arası terlik yapımı: Artık kot kumaş parçalarından yapılacak olan parmak arası terlik modelidir.

elişi terlik modelleri 7

8- Desenli Kumaş ile yapılan ev terliği modeli: Çiçek desenli kumaş ve elyaflardan yapılacak olan terlik modelidir.

elişi terlik modelleri 8

9- Ev terlik modelidir.

elişi terlik modelleri 9


10- Ev terlik yapımıdır.

elişi terlik modelleri 10
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon