Yüz Şekline göre Gözlük Modelleri

moda
Yüz Şekline göre Gözlük Modelleri

Yüzlerimiz nadiren doğası gereği simetrik olsalar da, onun daha iyi anlaşılması, dikkatimizi çekecek mükemmel gözlük tarzını seçmemizi sağlayacaktır.

Bu, günlük hayatımızın yanı sıra iş görüşmeleri, toplantılar, tarihler, kutlamalar gibi özel etkinliklerin yanı sıra, muhafazakar, daha genç, daha yaşlı, arzu ettiğiniz bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak özel etkinlikler gibi çok önemlidir ve benzeridir. Moda sadece giyim üzerine değildir. Giyisiyi tamamlayan aksesuarlarda moda tasarım için bir bütündür.
Güzel bulduğunuz herhangi bir stili seçebileceğinizi düşünebilirken, gözlük seçmeden önce yüzümüzün şeklini göz önünde bulundurmanın önemi burada yatmaktadır.

Yuvarlak yüz şekli

Yaygın Özellikleri: Buradaki çeneler, aynı boyutta, elmacık kemikleri ve aynı zamanda hem çene çizgisinden hem de alından daha büyük olan yüz uzunluğu ile yumuşak bir şekilde açılıdır.

moda 1


İpuçları:

Daha geniş karelere sahip olan gözlükleri kullanarak bu yuvarlak yüze kontrast eklemeye çalışın. Bu daha dar bir yüz illüzyonu verecektir. Yüzün yuvarlaklığını daha da vurgulayacak yuvarlak çerçevelerden uzak durun. Genellikle daha ince bir yüz izlenimi veren yüzü daha iyi tanımlamaya meyilli baskıların ve güçlü renklerin kullanımı ve kötüye kullanılması.

Kalp yüz şekli

Yaygın Özellikleri: Sivri çene, daha büyük alın ve çene hattı ve elmacık kemiklerinin daralması.

Bunun sizin şekliniz olup olmadığını öğrenmenin harika bir yolu, bir dul eşiniz varsa. Bu yüz, çok yönlü şekli nedeniyle birçok farklı gözlük tarzından faydalanabilir.

İpuçları:

moda 2

Alnınızın boyutundan daha geniş çerçeveler kullanarak çeneyi genişletmeye çalışın.
Desenli açık renkli ve ayrıntılı çerçeveler kullanarak görünümünüzü yumuşatın.

Kare yüz şekli

Genel Özellikler: Geniş alınlar, benzer ölçümler, belirgin özellikler ve keskin çene açıları.

Yüzü dengelemek ve yuvarlaklaştırmak için bu yüz en iyi yuvarlanmış veya yukarı kaydırılmış gözlükler için uygundur. Bu belirgin özellikleri daha fazla abartacağı için kesinlikle kare şeklindeki veya dikdörtgen camlardan kaçının.

İpuçları:


Eğri çizgiler kullanarak yüzün görünüşünü yumuşatın.
Yüzün bej veya krem ​​gibi daha dar görünmesi için çerçeveleriniz için nötr renkleri seçin.
Daha geniş olan çerçeveleri seçin, sonra yüzünü inceltmek için uzun olurlar.

Oval Yüz Şekli

Elmacık kemiklerinden daha uzun olan yüz ile nitelenir ve geniş, alnı yuvarlak açılı çenenin hattından daha büyüktür.

Bu şekil, tüm şekil yüzlerinde en çok yönlü olanıdır ve birçok kişiye göre gözlük stilini hemen hemen takabilir. Burada takip edilecek iki genel kılavuzun farkında olmalıyız ki bunlar: gözlüklerin yüzle orantılı olduğu kadar büyüklükte de ideal olmalarını sağlamak.

İpuçları:

Yüzünüzün en geniş kısmı kadar geniş ya da sadece biraz daha geniş olan gözlükleri seçin.
Muhteşem bir görünüm için detaylara ve süslemelere sahip gözlükler kullanın.

Bildiğimiz gibi, görünümümüze özen göstermek insan hayatının zaman alıcı bir parçası haline geldi. Gözlükler güzelliğimizi büyük ölçüde geliştirme veya ondan uzaklaştırma gücüne sahiptir. Bu nedenle, mükemmel gözlük seçmek, hayatınızın sorunlarının yarısının çözüldüğü anlamına gelir.

Yüz şeklimiz yuvarlak, oval, kare ve kalp şeklindeki kişiden kişiye bireysel olarak değişmekle birlikte, yüz şekliniz için hangi gözlük tarzının ideal olduğu konusundaki yukarıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurarak, size en uygun seçeneği bulmamıza yardımcı olacak bir kalabalığın içinde göze çarpıyor.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon