Yeşil Renkli Örgü Bebek Yelek Yapımı

Örgü Bebek yelek Modelleri

Yeşil Renkli Örgü Bebek Yelek Yapımı; Resimli Anlatımlı

Bebek örgüleri modellerinden baharlık ve yaz akşamları için giyilen kolsuz, askılı, düğmeli örgü yelek modeli yapımı yazılacaktır.

Yeşil renkli bebe yününden işlenen örgü yelek modeli; kol ve yaka kenarları, lastik kısımları haraşo örgü gövde parçaları düz örgü tekniğinde örülür. İsteğe göre; hayvan ve çiçek aplike süslemelerde yapılır.

Örgü bebek yelek modelleri yapımında etek kenarları ajur işleme ile örülür. 0x18 aylık bebekler içindir. 63 ilmek ile arka parça örgü yelek yapımına başlanır. 3 numara örgü şiş kullanılır. 3 satır haraşo örgü ile lastik kısmı işlenir.Haraşo Örgü yapımı: İlk satırdan sonra zincirler hep ayı yönde olmak üzere işlenir. Yani şişteki ilmeğin ters yönünde örgü yapılır. 3 sıradan sonra örgü ajur desen tekniği örülür. 2 satır ajur desen, 2 satır haraşo şeklinde toplamda 3 er sıra hepsinden işlenir. Bebek yelek yapımının fantazi lastik örgü kısmı tamamlanır. Düz örgü tekniği ile arka beden parçası örülür. 4 cm uzunlukta örgü yapılır. Bundan itibaren iki kenar haraşo lastik örgü yapımı için, her iki kenardan 12 şer ilmek işlenir. Arka beden parçası işleme yapılırken lastikte birlikte örülür. Örgü modelleri elişi çalışmalarıdır.

Örgü Bebek Yelek Modelleri 1

Örgü haraşo lastik örgü 1 cm örüldükten sonra; her iki satırda bir ilmek eksiltme yapılır. 28, 5 cm kadar toplam örgü yeleğin uzunluğu olduğu zaman 1,5 cm haraşo örgü yaka lastik işlenir, ilmekler kapatılır. Yeşil renkli örgü bebek yelek modelinin iki ön parça yapımına başlanır. Ayrı şekilde işlenir. 52 şer ilmek ile başlanır. Arka parçada olduğu gibi etek kısımları işlenir. Düz örgüye geçilir. Fakat ön parçalarda ilmek ve düğmeler için kenar kısımlarda haraşo örgü desen tekniğinde lastik işlenir. Şişteki ilmeklerin kenar kısmında sağ ve sol her iki ayrı kenar işlemede olacaktır. Hep birlikte ön parçalar lastik ve beden parçası örülür. Arka parçada kenar ilmek kesimleri yapıldığı şekilde yapılır. Omuz ilmeklerin bitimine kadar ilmek eksiltmeler yapılır. Son olarak ilmekler kapatılır. Elişi Örgü İşleri bebek yeleğin ön ve arka beden parçaları dikiş yapılır, birleştirilir, son olarak düğmeler dikilir. Örgü bebek yelek modeli yapımı tamamlanır.

Örgü Bebek Yelek Modelleri 2
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon