Örgü Parmaksız Bayan Eldiven Modeli

Tığ işi Örgü Parmaksız Bayan Eldiven Modeli Yapımı Video Anlatımlı

Örgü eldiven modellerinden soğuk kış günleri için işlenecek parmaksız  örgü bayan eldiven modeli yazılacaktır. Video anlatımlı, kolay şekilde örülen tığ işi puf desenli eldiven yapımıdır. Bilek kısımları, gömlek manşetleri şeklinde düğme süslemeli olarak yapılan el işi tığ işi örgü eldiven kışlık giysileri tamamlayan aksesuarlardandır. 4,5 numara tığ kanca ile işlenir. Örgü eldivenin manşet kısmı 4 cm uzunlukta örülür. Elişi örgü işleri eldiven yapımına; zincir işlemeler ile başlanır. Yeterince uzunlukta işlendikten sonra; tığ işi puf desen tekniği örgüsüne başlanır. Desenin nasıl işlendiği elişi video gösteriminde vardır. Tığ işi tunus tekniğinde bilek manşetler yapılır. Sonra desen işlemesine başlanılarak parmaksız eldiven örülür. 4 cm uzunluk 7 sıra işleme demektir. İki tane tahta düğme ile dikiş yapılarak manşet kapatılır.


Tığ işi puf desen diğer adı patlamış mısır tekniği yapımı; tığ kancaya ip dolanır, bat - çık yapılır, şimdi kancada 3 tane iplik oldu. 1 tane daha ip alınır, toplam 4 iplik olan kanca bat - çık yapılarak 5 tane iplik oluşturulur. Bu şekilde işleme ile desen yapılır. 7 satır puf desen örülür. her desen yapılan satırın ters örgüsünde normal zincir çekimi işlenir. Düz sıraya geçildiğinde puf desen örülür. Yeterli uzunlukta işlendikten sonra son sıra tunus zincir tekniği ile örülerek kapatılır.Örgü parmaksız bayan eldiven modeli yapımı tamamlanır. Örgü modelleri tekniklerinden tığ işi tunus desen ve puf desen yapımı el işi videolarda gösterilmiştir. Bu model eldiveni çocuklar için de işleyebilirsiniz. Manşet ölçüsü; 29 cm uzunluğunda yapılır. 3 cm boyunda manşet örülür.


Tığ işi örgü puf desen yapımına başlanır. Yetişkin ölçülede 7 satır olan örgü eldiven yapımı, 7- 8 yaşlarda çocuklar için 5 sıra olarak örülür. Son satırda tekrar manşette işlenen tunus işi tekniği ile 1 veya 2sıra örülür, zincirler kapatılır. Eldiven modeli yapımı bitirilir.


El İşi Video 1 
Tığ işi Örgü Tunus Teknik Yapımı

El İşi Video 2
Tığ işi örgü Puf Desen Yapımı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon