Mavi Kolye Yapımı

takı
Mavi Kolye Modeli Yapımı

Elişi takılardan mavi boncuklu gökyüzü kolye modeli yazılacaktır. Son zamanlarda kendin yap kolyeler çok popüler oldu. Bu eşsiz kolye aslında bir gerdanlık görünümündedir. Kendin yap takılardan mavi kolye modeli yapımı için gerekli malzemeler:

Tohum boncukları.

Boncuk teli veya 0,35 mm boncuk ipliği;
Metal mücevher taşları.

Cam veya başka uygun boncuklar.

Kargaburun ve penseler.

Kolye kilit aparatları.

4 mm boncuklar.

Metal boncuk kapakları.

takı 1

Elişi modellerinden yapım için; öncelikle, kiliti boncuk tel teline geçirir ve konektörün son halkasından geçiririz. Bağlayıcıda bir halka bırakarak ipi metal taş boncuktan geçirin. Halkaları sıkın, calotte boncuğunu konektör halkasından 5 mm yukarı doğru çekin. Boncuk pense ile bastırılır, sıkılır ve teli sabitlemek için tamamen düz olmalıdır.

takı 2

Boncuk tel boyunca yuvarlanmadığından emin olun. Boncukları işlemek için teli yaklaşık 15 cm bırakarak kesin. 4 mm metal boncuklar ile antik bronz rengini değiştiren tel telindeki dikdörtgen mavi cam boncuklar. Farklı boyut, şekil veya renkte boncuklar kullanabilirsiniz - bu sizin tarzınıza bağlıdır; sadece hazır öğedeki boncuklu ilk ipliğin yaklaşık 12 cm olması gerektiğini unutmayın. Oranları korumak önemlidir. Telin üzerine metal bir kablo yerleştirin ve teli ikinci konektörün son halkasından geçirin.
takı 3


Teli,  boncuktan tekrar geçirin, sıkın ve boncuklar arasında boş alan kalmayacak şekilde sıkın. Boncukların sıkıca sabitlendiğinden emin olun ve ardından metal boncukları sıkın, düzleştirin ve teli sabitleyin. Kuyruğu birkaç boncuktan geçirin ve uçlarını kesin. Ardından, yeni bir telli kablo alın, bir calotte alın, konektörün bir sonraki halkasından geçirin ve aynı adımları tekrarlayın. İkinci sıra için cam boncuk yerine mavi tohum boncuk kullanın. Satır dibine kıyasla biraz daha uzun hale gelene kadar dize tohum boncukları. Ardından, hattı ikinci konnektörün bir sonraki halkasına sabitleyin. Satır sonrasındaki diş ipinde devam edin. Bağlayıcıların her halkasına 2 ila 4 sıra tohum boncuk yerleştiririm. Şimdi özenli bir çalışma başlarken biraz daha sabra ihtiyacınız var. Bir renk veya birkaç ton tohum boncuk, çeşitli şekiller ve boyutlar kullanın. Son adıma geliyoruz. Her şeyi boynunda tutacak iki tane daha çizelim.Bunun için, cam boncuklara, 4 mm metal boncuklara, boncuk kapaklarına, bir kısma veya herhangi bir kıskaç gerekir. Ardından, tel ucunu metal çapadan geçirin, sıkın. Daha sonra bu sıraya göre sicim boncuklar: 4 mm metal boncuklarla değiştirilmiş 12 mm ve 8 mm boncuklar. İplik tohum boncukları; Simli Çek boncuk kullandım. Hazır üründeki ipliklerin uzunluğu 17 cm idi; İstediğiniz kolyenin boyutuna bağlıdır. Ondan sonra, kıskaç kısmının bir buçuk kısmını alın, üzerinde bir calotte boncuk olan telin üzerine tel takın ve sabitleyin. Kolyenin ikinci yarısı için de aynısını yapın. Çizgiyi açma / kapatma tokasının ikinci kısmına sabitleyin. Metal boncukları pense ile sıkın ve uçları kesin. Mavi kolye modeli yapımı tamamlanır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon