Doğal Cilt Serumu Yapımı

güzellik
Doğal Cilt Serumu Yapımı

Yüz serumları, konsantre miktarda besleyici bileşen içeren hafif nemlendiricilerdir. Tipik olarak, yüz serumları, yüksek kaliteli yağların ve antioksidan, antienflamatuar ve nemlendirici özelliklere sahip özütlerin bir karışımıdır. Doğal güzellik sırları çalışmalarından kolaylıkla evde yapılacak farklı ciltler için cilt serum tarifleri yazılmıştır.

Yüz serumları en iyi temiz cilde uygulanır ve hem sabah hem de gece ihtiyaçlarınıza göre uygulanabilir. Doğal bir cilt bakımı rutini uygularken, yüzünüz hindistancevizi yağı veya başka bir yağ ile temizlendikten sonra ve elma sirkesi yüz toneri gibi bir elma sirkesi kullandıktan sonra yüz serumu uygulanmalıdır. Serumlar sağlıklı bir cilt için kesinlikle gerekli olmamakla birlikte, lipid bariyer fonksiyonunu iyileştirmek, kuruluğu azaltmak ve temizlik sonrası yüze bir miktar ilave nemlendirici eklemek için çok faydalıdırlar.Kendin yap, Yüz Serum Tarifi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı jojoba yağı

1/2 yemek kaşığı argan yağı

2-4 damla lavanta esansiyel - bitkisel yağı

Yapımı:

Baz yağı ve birinci sınıf yağı küçük bir huni kullanarak 1 oz amber cam şişeye dökün. Uçucu - bitkisel yağ damlalarını ekleyin. Şişeyi kapatın ve malzemeleri birleştirmek için iyice sallayın. Güneş ışığından uzak, serin ve karanlık bir yerde saklayın.

Yüze uygularken, sadece birkaç damla hile yapar. Kendin yap yüz serumu temizledikten ve tonlandırıldıktan sonra uygulandığından emin olun . Uygulamadan sonra, kendin yap yüz serumu tamamen emmesi için 10-15 dakika bekleyin.

güzellik 1

Farklı Cilt Tipleri için Yüz Serum Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Yüz Serumu yapımı:


Baz yağ: Avokado yağı

Premium yağ: Emu yağı

Esansiyel yağı: Myrrh yağı

Yağlı Ciltler İçin Yüz Serumu yapımı:

Baz yağ: Kenevir Tohumu Yağı

Premium yağ: Çuha çiçeği yağı

Esansiyel yağı: Limon yağı

Normal ciltler için yüz serumu yapımı:

Baz yağ: Tatlı badem Yağı

Premium yağ: Kuşburnu tohumu yağı

Esansiyel yağı: Ylang Ylang yağı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon