Değişik 8 Küpe Modeli Yapımı

Elişi Küpe Modelleri - Takı
Değişik 8 Küpe Modeli Yapımı

Takı modeli çeşitlerinden birbirinden değişik örneklerde, tekniklerde, malzemelerde yapılan el işi küpe modelleridir. Davetlerde, günlük gezmelerde, bir yerlere giderken, akşam gezintilerinde takılacak olan küpeleri kolaylıkla evde kendiniz yaparsınız.

Boncuk, kağıt, keçe, tel, parlak taşlar, metal takı aparatları ile yapılan şık ve güzel elişi küpe yapımları yazılmıştır.

1- Kağıt boncuktan yapılan el işi küpe modeli: Uzun dikdörtgen şeklinde renkli olarak kağıtlar geometrik olarak boyanır. Bir kürdana sarılarak kıvrılır ve yapıştırılır. Uzun dikdörtgen kağıt boncuklar yapılır. Bunlara küpe takma aparatları takılır.Elişi Küpe Modelleri - Takı 1


2- Boncuk ve tel sarmalı elişi küpe modeli yapımı: Kalın tel resimde gösterilen şekilde kıvrılır. Başka bir tercihte küpe yapım aparatları da olur. Araları ince tellere boncuk geçirilerek doldurulur. Değişik bir küpe modeli yapılır.Elişi Küpe Modelleri - Takı  2

3- Bakır metalden küpe yapımı: El işi yapımlardan metal parçalardan küpe modeli yazılmıştır. Bakır levhanın üzeri desenlerle akrillik boya ile boyanır. Süsleme yapıldıktan sonra kuruması beklenir. Küpe takma aparatları ile tamamlanır.

Elişi Küpe Modelleri - Takı 3

4- Elmas modelinde elişi küpe yapımı: Kristal taşlar ve inci boncuklar resimde gösterilen şekillerde tellere takılır. Ortalarına büyük kristal taşlar olacak şekilde etrafı sarılır. Sallantılı elişi küpe yapımı bitirilir.

Elişi Küpe Modelleri - Takı 4

5- Kağıt Origami Sanatı ile Küpe modeli yapımı: İnce kesilmiş olan renkli elişi kağıtları resimde gösterilen şekillerde sarılır. Gül çiçeği modeli oluşturulur. Küpe yapılır.

Elişi Küpe Modelleri - Takı 56- Elişi keçe ve boncuklu, nakışlı küpe yapımı: Su damlası şeklinde kesilen keçe kumaşlar hazırlanır. Aynı modelde olup, farklı renklerde ve boylarda parçalar kesilir. Resimde gösterilen şekilde dikiş yapılır. Bütün parçalar birleştirildikten sonra kenarlarına küçük kum boncuklar dikilir. Sallantısız küpe takımları takılarak bitirilir.

Elişi Küpe Modelleri - Takı 6

7- Deri püsküllü sallantılı küpe modeli yapımı: İnce, uzun şeritler halinde kesilen deri parçaları takı aksesuar parçasına takılır. Kolay ve şık bir küpe yapılır.

Elişi Küpe Modelleri - Takı 7

8-İnci ve tel sarmalı küpe modeli yapımı: Renkli inci boncukların çevresi tellerle resimde gösterilen şekilde sarılır. Sade model bir elişi küğe modelidir.
Elişi Küpe Modelleri - Takı 8

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon