5 Taş Boyama Yapımı

el işi modelleri - el işi yapımları
5 Taş Boyama Modeli Yapımı

Ev aksesuarlarından kendin yap, taş boyama sanatından 5 farklı süsleme modeli yazılacaktır. Düz, sade renklerde, pürüzsüz model ve biçimlerde doğal taşlardan çok güzel dekorasyon süslemeler yapılır. Pencere pervazlarına, masa, sehpa, ofislerde, çalışma masalarında, banyo, mutfaklara bu taşlardan boyamalar yapılarak süs objeleri dekor edilir. Bu yayında 5 tane birbirinden farklı taş boyama elişi yapımı yazılacaktır. Sizde beğendiğiniz süslemeleri resimlere bakarak yapabilirsiniz.

1- Deniz hayvan desenleri ile el işi taş boyama yapımı: Yengeç, deniz atı, deniz yıldızı, midye, deniz kabukları gibi resimlerinden taş boyama yapmak için, yazıcı çıktısından şablonlar çıkartılır. İlk taşlar düz mavi renkte zemin için boyanır. Değişik renklerde akrilik veya yağlı boyalar ile bu resimlerin şekilleri taşların üzerine konulur, boyama yapılır. Evinizin bir köşesinde deniz manzaralı, tablolar, deniz kabukları, kum saati gibi süs eşyaları ile birlikte dekarosyon çalışması yapılır.el işi modelleri - el işi yapımları 1

2- El işi taş boyamalarda çiçek desenleri yapımı: Hobi  çiçek süslemeli taş boyama yapımı yazılacaktır. Önce taşlar mat koyu renklerde boyanır. Kuruması beklenir. Renkli keçeli tahta kalemlerle çiçek desenleri yapılır. Bu taşları bir çiçekli vazo, çiçek ekili saksı, balkon gibi yerlerde dekorasyon süslemesi olarak kullanabilirsiniz.

el işi modelleri - el işi yapımları 2

3- Kendin yap, uğur böceği süslemeli taş boyama yapımı: Bahçeler için eğer bahçe yoksa balkonlarda kullanılacak bir taş süsleme el işi modelidir. Resimlerde gösterilen şekillerde akrilik boyalar ile düz geniş yassı taşlar boyanır. Üzerine jila sprey sıkılır.

el işi modelleri - el işi yapımları 3

4- Meyve, sebze desenli el işi taş boyama yapımı: Farklı renklerde akrilik boyalarla taşlara sebze, meyve desenleri ile süslemeler yapılır.

el işi modelleri - el işi yapımları 4

5- Hayvan figürlü taş boyama süsleme yapımı: Farklı şekillerde taşlar resimlerde gösterilen şekillerde istenilen renklere boyanır. Taş boyamalardan ev aksesuarları süsleme hayvan bibloları yapılır.

el işi modelleri - el işi yapımları 5
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon