Az Su ile Yetişen Bitkiler
Şifalı Bitkiler
Az Su ile Yetişen Bitkiler

Ev bitkileri, evlerimizi rahat ve göze hitap ediyor. Topraksız bile, kolayca büyüyebilen ev bitki çeşitleri vardır. İşte sizin için bir listesi. Süs bitkileri ve şifalı bitkilerden az su ile yetişen sebze ve çiçekler aşağıda yazılmıştır.

1- Sarımsak: Sarımsak dişlerini suya koyarsanız, bir süre sonra yeşil filizler büyür. Bu yeşil filizler yenilebilir ve bunları salatanıza ekleyebilirsiniz.Şifalı Bitkiler 1

2- Çin Lahanası: Sadece alt kısmına sahip olsanız bile, Çin lahanasının yeni yapraklarını yetiştirebilirsiniz. Kök ucunu sığ bir su kabına yerleştirin ve merkezden çıktıklarını izleyin.
Şifalı Bitkiler 2


3-Yeşil soğanlar: İhtiyacınız olan tek şey, bir bardak, su ve bu sağlıklı bitkinin sınırsız bir kaynağına sahip olduğunuzdan emin olmak için birkaç yeşil soğan gereklidir.
Şifalı Bitkiler 3

4- Havuçlar: Havuç üstlerini, sığ bir su kabına koyarsanız oldukça çabuk filizlenir. Bu yeşillikler yenilebilir, böylece salatalarınıza ekleyebilir veya bal ile karıştırın.
Şifalı Bitkiler 4

5- Pırasa: Evde sonsuz bir pırasa kaynağı yetiştirmek için önce alt kısımlarının 2 inç uzunluğunda olduğundan emin olun. Sonra onları suya koyun.
Şifalı Bitkiler 5

6- Nane: Nane ; tatlılar ve farklı soslara harika bir ektir ve büyümesi oldukça kolaydır. Tek yapman gereken köklerini suya koymaktır.
Şifalı Bitkiler 6

7- Fesleğen:Sürekli bir tedarik sağlamak için bu bitkiyi markette satın almak zorunda değilsiniz. Fesleğen bir bardakta suyla kolayca büyüyebilir.
Şifalı Bitkiler 78- Biberiye: Mutfağınızda biberiye yetiştirmek istiyorsanız , bu aromatik bitkinin birkaç sapına ihtiyacınız olacak . Bu sapları suya koyun ve yakında kökler görünecektir.
Şifalı Bitkiler 8

9- Lale: Pek çok insan sadece bahçelerde lale yetiştirebileceklerini düşünüyor. Ancak, bu tam olarak doğru değil. Bu güzel çiçeğin evinizde de büyümesini sağlayabilirsiniz.
Şifalı Bitkiler 9

10- Su Sümbülü: Bu bitki toprak olmadan kolayca büyüyebilir ve narin güzel çiçeklerle çiçek açar.
Şifalı Bitkiler 10

11- Sümbül: Bu güzel çiçekleri evde kolayca büyütebilirsin. Sümbül ampullerini, taşlarla ve az miktarda suyla dolu bir vazoya yerleştirin.

Şifalı Bitkiler 1112- Nergis Zambağı: Nergis toprağın çiçeklenmesini gerektirmeyen bir başka süs soğanı bitkisidir. İhtiyacınız olan tek şey bir vazo, ampulü sabit bir konumda tutmak için taşlar ve sudur.
Şifalı Bitkiler 12

13-: Papirüs: Bu bitki ince kırılgan bir palmiye ağacına benziyor ve toprağın büyümesini gerektirmiyor. Tek ihtiyacı sudur.
Şifalı Bitkiler 13

14- Fiber Çim: Fiber optik çim, ortak ismini fiber optik tellere benzeyen sütlü çimen yapraklarından alır. Duran suda kolayca büyüyebilir ve bir vazoda harika görünür.
Şifalı Bitkiler 14

15- Bambu: Bambu oldukça hızlı büyür ve suyla dolu basit bir vazo, tam yetişen bir bitki haline gelmesi için yeterlidir.
Şifalı Bitkiler 15

16- Ev Sarmaşığı: Genellikle topraklı bir tencerede yetişir ancak suda da iyi büyüyebilir. Epipremnum aureum'un bir diğer adı da Devil's Ivy çünkü öldürmek neredeyse imkansız ve karanlıkta tutulduğunda bile yeşil kalıyor. Böylece eviniz için harika bir süs bitkisi haline gelebilir.
Şifalı Bitkiler 1617- Aglaonema: Çin Evergreen bir su bitkisi değildir, genellikle topraklı bir tencerede yetişir. Bununla birlikte, büyümesi en kolay bitkilerden biri olduğu için , büyümesi topraktaki kadar hızlı olmayacak olmasına rağmen, az suda yetişir.
Şifalı Bitkiler 17

18- Kaktüsler: Bu ev bitkileri çok popülerdir çünkü büyümek için sık sulamaya ve büyük kaplara ihtiyaç duymazlar.
Şifalı Bitkiler 18

19- Tillandsia Egzotik Bitki: Bu egzotik bitki sadece topraksız değil, su olmadan da hayatta kalabilir.
Şifalı Bitkiler 19
Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder