Kavanozdan Elişi Avize Yapımı
Elişi Avize Modelleri
Kavanozdan Elişi Avize Modeli Yapımı

Eşya değerlendirme çalışmaları ile evinizde eksik olan dekorasyon aletlerini yapabilirsiniz.Bunlara bir örnek cam kavanozlardan yapılan elişi avize modelidir. Kavanozları hep içindeki yiyecekler bittikten sonra başka şeyler koymak için kullanırız. Genellikle bu böyledir. İşte boncukları, iğneleri veya başka şeyler konulurŞimdi de kavanozlarla avize yapılacaktır. Eşya değerlendirme çalışmalarındandır.

Kendin yap, kavanozlar dışında bize lazım olacak eşya avizenin iskeleti lazım olacak. Kavanoz her halükarda evlerde olan bir eşyadır.

Elişi Avize Modelleri  1
Elişi avize modeli yapımında ilk işlem kavanozları istediğiniz renge kavanozun içinden boyayın ister cam boyayla veya sulandırılmış su bazlı akrilik boyayla akrilik boya çok katı olmasın bu sefer yanan ampulün ışığını kapatır. Benim tercihim cam boyayla boyamaktır.
Elişi Avize Modelleri  2
İkinci işlem olarak, avize metal askılıktaki cam karpuzları takma yerlerine silikon yapıştırıcı ya da kuvvetli yapıştırıcı ile sürün ve ortalarını kestiğiniz kavanoz kapaklarını ki ortalarından ampul takılacak duy yerlerine onun için kapakların orta kısımları kesilecek. Kapakları yapıştırıcı sürdüğünüz avizeye yerlerine yapıştırın.
Elişi Avize Modelleri  3

Kendin yap evize modelinde; ampulları da takın ve son olarak boyaları kurumuş kavanozları, kapaklara takarak avizenizin işlemini bitirin.
Elişi Avize Modelleri 3Sonraki Konu: Puzzle Oyuncak ile Resim Çerçeve Yapımı 

Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder