Kağıt ile Bardak Altlığı Yapımı

Bardak Altlığı Modelleri
Kağıt ile Bardak Altlığı Modeli Yapımı

Kullanılmayan, gazete,dergi, kitapveya telefon defteri sayfalarından bir geri dönüşüm çalışması yapılır. Bunlara bir örnek; kağıt ile bardak altlığı modeli yapımıdır. Elişi çalışması olarak kolaylıkla yapılacak olan bardak altlığı için yapıştırıcı ve şeritler halinde kesilmiş kağıtlar gereklidir.

Eskiden çok kullanırdık telefon rehberlerini, artık hemen hemen hiçbir evde bulmak mümkün değil. Eskiden kalmış telefon rehberlerinden eviniz için bardak altlığı yapabilirsiniz, resimde ki gibi değişik ve güzel bir elişi bardak altlığı olmuş olur.

Telefon rehberindeki alt alta telefon numaralarının dizilişi bütün sayfayı kaplar, sizin yapacağınız enleri 1-2 cm arasında olacak şekilde bu sayfaları makasla şeritler halinde kesmeniz bol miktarda kesin birkaç tane bardak altlığı yapmak istersiniz kim bilir hediye bile edebilirsiniz, zaten bir sehpanın üzerine de birden fazla bardak altlığı konulduğu için sorun olmaz fazla miktarda kağıtları şeritler halinde boylamasına kesmeniz.
Bardak Altlığı Modelleri 1

Kesilen kağıtları birbirine yapıştırarak bir metre civarı uzunlukta uzun bir şerit kağıt elde edeceksiniz bu kağıdı yuvarlayarak her yuvarlama da yapıştırıcı sürerek kağıtların birbirine yapışmasını sağlayacaksınız yuvarlaya yuvarlaya bir bardak altlığı boyutuna büyüklüğüne getirin.Yuvarlanmış kağıtları yapıştırıcıları iyice kuruduktan sonra en üstüne siyah akrilik boyadan sürün sürümü kolay olsun diye kalın uçlu fırçayla yapın ve kurumasını bekleyin. İşte kağıttan yaptığınız bardak altlıklarınız hazır oldu bile.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon