Haroşa Örgülü Bebek Hırka Modeli

Haroşa Örgülü Bebek Hırka Yapımı

Bir bebek süveterinin nasıl örüleceğini merak eden yepyeni bir örgücüyseniz. Bu basit ama sevimli bebek hırkasını kolayca örebilirsiniz, bu sabah yeni öğrenmiş olsanız bile. Küçük, taşınabilir ve çok hızlı örülür, sıkılmak için zamanınız olmaz - ilk proje için mükemmeldir.

Bebek örgüleri işlemelerinden bu sade kruvaze süveter modeli altı ay öncesine kadar olan bedenlerde mevcut ve modifiye edilmiş damla kollu, kare yakalı ve ahşap spor ceket, haraşo desenli özelliklerine sahiptir. 5,5 numara örgü şişlerle işlenir. 4 parça şeklinde ayrı olarak örülür. 3- 6 aylık bebekler içindir. Örgü hırka modelleri işlemeleridir.

Bebek Hırkanın Arka Parça Örgü Yapımı: 24 (28, 32, 36) ilmek atılır. 28 satır haraşo desen ilmek örülür. Hırkanın kol kesimleri için 3-4-4 şeklinde ilmekler her iki taraftan kesilir. Bundan sonrasında 18 (22, 24, 28) ilmek sıra işlenir. 
Örgü Bebek hırkanın ön iki parçalarının yapımı: İki parçayı bir şişte birlikte işlenebilir. Bunun için ayrı yün iplikler kullanılmalıdır. 2 tane ayrı şekilde ilmek atılır. 16 (18, 22, 24) bebeğin kilosu ve aylık yaşına göre ilmek sayılarında bedenler için ilmekler yapılır. Arka parça kol kesim uzunluğuna ulaştığınızda 3-4-4 sayısında ilmek kesimleri yapılır. Geriye kalan kısım 18 (22, 24, 28) ilmek sırasında işlenir. İlikler açılır.Haraşo örgü bebek hırkasının kollarının yapımı: Dikdötgen şeklinde 2 tane ayrı kol için parça örülür. 20 (21, 25, 28) ilmekler atılır.


İşlenen parçaları birleştirme yapımı: Ön kısımların üst kısımlarını arka kısımların üstüne birleştirerek omuz dikişlerini dikin. Ön kısımları, iliklerin bir kız için bırakıldığı, bir çocuk için sağ baktığınız yere göre konumlandırmayı unutmayın. Kolları kollara dikin.Yan ve kol dikişlerini dikin.Haraşo Örgü teknik yapımı: Her ilmek sırasında aynı yönde işlenir.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon