Eski Şifonyer Boyama
Eşya Değerlendirme
Eski Şifonyer Boyama Süsleme Yapımı

Eşya değerlendirme elişi süsleme çalışmalarından şifonyer boyama yapımı yazılacaktır. Eski şifonyer, dolap, masa gibi eşyalarınızıda boyama yaparak yenilersiniz. Evlerde, eski veya boyaları dökülmüş olan eşyaları boyama yaparak yenilenir. Örneğin yatak odası takımından bir parçayı boyama yaparak yenileme işlemine başlanabilir. İlk adım olarak, boyama yapımında yerler ve çevrenin kirlenmemesi için büyük bir naylon muşamba serilerek elişi şifonyer boyama işlemine başlanır. 

Eşya Değerlendirme 1
Çekmeceler ve kulplar çıkartılarak, kalın zımpara kağıdı ile zımpara çekilir. Büyük ev eşyalarını boyarken laminant cinsi kendinden parlak cilalı boyalardan kullanılması önerilir. Zımpara yapıldıktan sonra, şifonyerden çıkan toz ve ahşap kırıntılar temizlenerek, astar boya çekilir.
Eşya Değerlendirme 2

Kuruması beklenilir ve bir kat daha astar çekilir. Son olarak laminat cinsi ahşap boya iki kat sürülür. Kat aralarını sürme üç saat beklemeli olarak yapılmalıdır. Resimlerde de gösterilen eski şifonyerin yapım aşamaları, kolaylıkla ahşap boyama yapılarak bir mobilyanın yenilenmesini de anlatmış oluyor. Yatak odasına yeni bir eşya alınmış gibi dekorasyonu değiştirebilir.

Eşya Değerlendirme 3

Eşya Değerlendirme 4

Eşya Değerlendirme 5Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder