Çin Düğümü ile Şans Balığı Yapımı
Elişi Hobi
Çin Düğümü ile Şans Balığı Modeli Yapımı

Çinlilerin yüzyıllardır geleneksel olarak yaptıkları Çin düğümlerinin her türlü uğursuzluğu yok edeceğine, şansın bol olacağına ve olumlu enerjileri çektiğine inanırlar. Çin düğümü, günümüzde makrome el sanatının ismidir. İsim değişikliği kültürler arasındaki farklılardan kaynaklanmış olabilir.

Hobi çalışması; bu yayında, Çinlilerin şans getirdiğine inandıkları ve kendi deniz sularında yetişen balığın ipler ile örülme aşamaları sunulacaktır.

Elişi Hobi  1
Ayrıca, bu balığı gerek akvaryumlarda besleyerek veya aynı şekilde Çin düğüm ile yapıp evlerine asarlar. Kötü enerjilerin gittiğine ve sağlıkta, aşkta, iş hayatındaki şanslarının açılacağına, mutluluk getirdiğine inanırlar. Dünyanın bir çok yerine yayılan Çin kültüründen olan bu düğüm, ayrıca Feng Shui olarak bilinen mekan enerji uygulama tekniklerinde de kullanılan aksesuarlardandır. 
Elişi Hobi  2


Çin düğümü şans balığı olarak satılan objelere göre bu sunumdaki işleme tekniği ile yapılmış balık şekli, Çinlilerin esas kullandıkları şans balıklarından, yedikleri özel bir balık türünün birebir aynısıdır. Renkli makrome ipler ile yapılacak olan elişi şans balığını, ev veya iş yerlerine asılarak kullanılabilinir.


Elişi Hobi  3
Elişi Hobi  4

Elişi Hobi  5


Elişi Hobi  6

Elişi Hobi  7


Elişi Hobi  8


Elişi Hobi 9


Sonraki Konu: Çiçek Modelinde Yastık Yapımı 

Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder