Şifalı Bitki Yeşil Çay

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Yeşil Çay

Yeşil çay ekstresi içeren bir içecek içen insanlar beynin parietal ve frontal korteksi arasında artan bağlantı göstermiştir. Artan aktivite, çalışan bellek görevlerinde geliştirilmiş performansla ilişkilendirildi. Araştırmacılar, sonuçların yeşil çayın demans dahil olmak üzere bilişsel bozuklukların tedavisinde faydalı olabileceğine inandığını düşünüyorYeşil çay ayrıca kalp sağlığı, kemik sağlığı, tip 2 diyabet, kilo kaybı, görme sağlığı ve daha fazlası için faydalı olabilir.
Yeşil Çayın Sağlığa Yararları
Yeşil çay içmek, tüm nedenlerden ötürü ölüm oranının azalması ile kalp hastalığı nedeniyle ölüm oranlarıyla ilişkilidir. Araştırma ayrıca düşük tansiyon, oksidatif stres ve kronik enflamasyon dahil olmak üzere yeşil çay tüketimine bütüncül yararlar göstermektedir. 

Kalp sağlığı

Yeşil çay hem kan akışını hem de arterlerin gevşemesini artırır, her gün birkaç bardak yeşil çay önermek araştırmalar kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı olabilir.

2 tip diyabet

Bir çalışma, günde altı ya da daha fazla yeşil çay içenlerin, haftada bir bardaktan daha az tüketenlere göre, tip 2 diyabet geliştirme riskinin yüzde 33 daha düşük olduğunu tespit etti.

Kilo kaybı

Yeşil çay kateşinlerinin uzun süreli tüketiminin yağ yakmada faydalı olduğuna ve yağ oksidasyonu ve termojenez seviyelerini artırmak için diğer kimyasallarla birlikte çalışabileceğine dair bazı kanıtlar vardır.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon