Şifalı Bitki Üzüm Çekirdeği

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Üzüm Çekirdeği

Adından da anlaşılacağı gibi, üzüm çekirdeği ekstresi, kırmızı şarap üzümlerinin tohumlarından elde edilen bir maddedir. Genellikle bir ek olarak satılan bu özüt, sıvı, tablet veya kapsül gibi farklı şekillerde alınabilir. ABD için oldukça yeni olan üzüm çekirdeği ekstresi, kısa süre önce yayınlanan araştırmalar nedeniyle hızla tanınmaktadır. Kanıt, üzüm çekirdeği ekstresinin, sağlığınızı iyileştirebilecek antioksidanlar ve diğer bileşikler içerdiğini öne sürüyor.Üzüm Çekirdeğinin Faydaları

Kemik gücü - Bir çalışma, kalsiyum ve üzüm çekirdeği ekstresi karışımının, katılımcı Wistar sıçanları arasında düşük kalsiyum seviyelerinin neden olduğu kemik yetmezliği tedavisi için kemik oluşumu ve kuvvetinde faydalı bir etkiye sahip olduğunu buldu.

Maya kontrolü - Araştırmalar, üzüm çekirdeği ekstresinin, genellikle vajinal kandidiyazis ve mukozal enfeksiyonla ilişkili bir maya suşu olan Candida albicans'ın kontrolüne yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Bilişsel işlev - Deneysel Gerontoloji'de yayınlanan bir araştırmaya göre, üzüm çekirdeği ekstresinin, proantosiyanidin içeriği sayesinde beyindeki oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olduğu bulundu. 
Diyabet - Bir çalışmada, egzersizle birlikte üzüm çekirdeği ekstresi verilen diyabetik erkek Wistar sıçanlarında vücut ağırlığı, yüksek yoğunluklu lipoproteinler, kalp atım hızı ve sistolik kan basıncı azalmıştı. Ödem - Üzüm çekirdeği ekstresi alınması, uzun süreli bir oturma süresinden sonra şişmenin (ödem) azaltılmasına yardımcı olabilir, Gıda ve Tarım Bilimleri Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada önerildiği gibi. 1Başka bir çalışmada, araştırmacılar üzüm çekirdeği ekstresinin, plasebo alanlara kıyasla kadınlarda meme sağlığını azaltmaya yardımcı olduğunu belirtti.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon