Şifalı Bitki Sardunya

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Sardunya

Beyaz, pembe, somon, kırmızı, fuşya, lavanta veya iki renklerde göz alıcı sardunya çiçekleri bahçelere popüler katkılardır. Artık dünya çapında bulunan sardunya aslında Güney Afrika'ya özgü çok yıllık bitkilerdir ve 17. yüzyılda Avrupa'ya getirilmiştir. Yenilebilir tatlı sardunya, mayıs-temmuz ayları arasında yaklaşık 1,2 metre (4 metre) 0,8 metre (2,6 metre) büyür. Gül kokulu yaprakları bir çay gibi demlendi ve çiçekler çiğ olarak yenebilir. Sardunyalar sadece gözleri hoş değil aynı zamanda vücudunuza da olumlu etkiler sağlayabilir. Sardunya'nın sağlık yararları ve bunları günlük rutininize nasıl dahil edebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Onları tüketecekseniz tekrar unutmayın, sadece Pelargonium graveolen kullanın.İyileştirme ağrısı: Kronik ağrısı veya migreni olan insanlar sardunya yapraklarından demlenmiş çay içebilir, çünkü endorfin salgılamasına ve ağrı tedavisine yardımcı olur. Bununla birlikte, etki nispeten hafiftir, bu yüzden kalıcı ağrı kesilmesi için önerilmez.
Stresi hafifletmek: Sardunya çayının yatıştırıcı özellikleri, karmaşık bir zihni hafifletmeye ve nahoş bir ruh halinden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, çaydaki organik bileşikler ve kimyasallar endokrin sistemi olumlu yönde etkileyebilir ve stres ve kaygıya neden olan hormonların dengelenmesine yardımcı olabilir.

İnflamasyonu tedavi etme: Sardunya, anti-enflamatuar özelliklere sahiptir, boğaz eklemlerini ve kaslarını hafifletmeye yardımcı olur ve hatta bağırsak veya kardiyovasküler sistemin inflamasyonunu kolaylaştırır. 

Daha iyi sindirimi kolaylaştırmak: Sardunya zararlı ve rahatsızlığa neden olan bakterileri yok etmeye ve gastrointestinal sağlığı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek: Sardunya'nın doğal antiseptik, antibakteriyel ve mantar önleyici özellikleri, soğuk algınlığı ve grip giderici olarak yeteneklerine katkıda bulunur. Ayrıca sardunya yaprakları üzerinde çiğnenebilir, böylece vücudun bağışıklık sistemini güçlendirecek ve hastalıklardan çabuk iyileşmeyi sağlayacak antibakteriyel bileşikler elde edilir. Sardunya ayrıca iç ve dış patojenlerin vücudunuza zarar vermesini önler. 

Böbrek sağlığının iyileştirilmesi: Sardunyadaki uçucu bileşenler, böbrek sağlığını artırabilir ve idrara çıkmayı teşvik edebilir, vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olur ve fazla tuz, yağ ve suyu giderir. Artan idrara çıkma, böbrek suşunun azaltılmasında ve toksinlerin vücudun diğer kısımlarına geçmesini önlemede yardımcı olabilir.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon