Şifalı Bitki Safran

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Safran

Safran iris ailesine aittir ve bin yıl boyunca birçok kullanım alanı vardır. Galen ve Hipokrat'ın yazılarına kadar, safran, öksürük, soğuk algınlığı, mide rahatsızlıkları, uykusuzluk, uterin kanaması, kızıl, kalp rahatsızlığı ve şişkinlik için tıbbi bir tedavi olarak belirtilmiştir.

Doğal olarak, safranın ilk kullanımlarından biri, tekstil ürünlerinin boyanması için olabilir, çünkü tek bir tanecik, belirgin bir sarı renk tonu ile 10 galonluk suyu renklendirebilir.

Bununla birlikte, Hindistan'daki Budist rahipler tarafından giyilen parlak turuncu cübbeleri renklendirmek için bir taneden daha fazlası kullanılır. Üç tutam safran "ipliği", ironik olarak lavanta-mor renkte olan her narin çiğdemden toplanır.

Safran Bitkisinin Sağlık için Faydaları

Manganez kan şekeri düzenlenmesine, karbonhidratları metabolize etmesine ve kalsiyumu emmesine yardımcı olur. Aynı zamanda doku, kemik ve seks hormonlarının oluşmasına yardımcı olur. C vitamini bir enfeksiyon savaşçısıdır; demir kanınızı temizler; ve B6 vitamini içeriği kırmızı kan hücrelerini oluştururlar yardımcı olur ve gerektiği gibi sinirler çalışacaktır sağlar. Potasyum hücrelerin içindeki sıvıların dengelenmesine yardımcı olur, düşükse ağrılı kas kramplarına neden olabilir .

Bunun ötesinde, safran diğerleri arasında 150'den fazla uçucu bileşik içerir. Örneğin Picrocrocin, güçlü tadtan sorumlu ana maddedir. Safranal safran'a karakteristik kokusunu ve kokusunu getirir. Yoğun turuncu renk veren Crocin, bu baharatın tıbbi özelliklerinin bir göstergesidir, yani vücudunuzu serbest radikal hasarlarından koruyabilecek güçlü karotenoidleri ve antioksidanlarıdır.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon