Şifalı Bitki Papatya

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Papatya

Papatya şifalı bitkisi, mideyi sakinleştirmek ve huzurlu uykuyu desteklemeye yardımcı olmak için çay formunda en popüler olanıdır. Almanya Komisyonu E (bir devlet kurumu) cildinizdeki şişliği azaltmak ve bakterilere karşı savaşmak için papatya kullanımını bile onayladı.

Papatya ayrıca antibakteriyel, anti-spazmodik, anti-alerjik, kas gevşetici ve yatıştırıcı özelliklere sahip güçlü bir anti-enflamatuardır. Herb Wisdom'a göre sedef hastalığı, egzama, suçiçeği , bebek bezi döküntüleri, yavaş iyileşen yaralar, apseler ve diş eti iltihabını tedavi etmek için kullanılır:

“Yağ birçok tıbbi amaca hizmet ediyor, ancak en iyi belgelenmiş kullanımlardan biri rahatlama amaçlı. Yağın insanlar üzerinde sakinleştirici bir etkisi var ve uykuyu teşvik etmek, yıpranmış sinirleri hafifletmek ve genel bir sakinlik hissi vermek ve gerginlik veya anksiyete problemleri olanlar için harika, zihinsel sakinleştirici özelliklere sahip olmasının yanı sıra, papatya aynı zamanda rahatlatıcı kas ağrıları ve sıkı eklemlerde de iyidir.

Menstrüel krampları ve sırt ağrısını hafifletebilir, ayrıca sindirim sistemini rahatsız eden mide veya hazımsızlık sorunlarını hafifletebilir.Cilde topikal olarak uygulandığında, kızarıklığı ve tahrişi yatıştırır. Bu nedenle cilt bakımında yaygın olarak kullanılan bir bileşendir. Aynı zamanda kaşıntıyı ortadan kaldırır ve alerjik reaksiyonlara sahip olanlar için iyidir. Bazen papatya döküntülerde kullanılır.Antiinflamatuar özellikleri nedeniyle, döküntülerden veya cilt tahriş edici maddelerden kaynaklanan şişliği gidermeye çalışabilir. ”
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon