Şifalı Bitki Nane

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Nane

Nane öksürük, soğuk algınlığı, astım, alerji ve tüberküloz dahil solunum sistemine yararlar sağlayan şifalı bitkilerdendir.. Sindirim sağlığı açısından, nane yağı kapsülleri, IBS hastalarında "ilk tercih edilen ilaç" olarak tarif edilmiştir, ve nane yağı, kolon spazmlarını azaltmak için Buscopan gibi ilaçlara etkili bir alternatifdir.

Aynı zamanda bağırsak kaslarınızı gevşeterek, gazın geçmesine ve karın ağrısının hafifletilmesine izin verebilir. Nane yağı veya gazı rahatlatmak için çayın içine eklenen yaprakları deneyin. Nane aromasının solunması, hafıza geliştirme ve stres rahatlama sağlayabilir ve nane yağı, balgam söktürücü ve dekonjestan olarak işlev görür ve solunum sisteminizin temizlenmesine yardımcı olabilir.

Nane uçucu yağını, göğsünüzde soğuk bir ovmak olarak kullanın ya da burun tıkanıklığını gidermek ve öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarını gidermek için bir buharlaştırıcıdan geçirin. Nane yağı da gerginlik baş ağrısı ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Baş ağrısı ağrısı için, bileğinize birkaç damla damlatmayı veya bir beze birkaç damla serpmeyi, ardından aromayı solumayı deneyin. Ayrıca yağı doğrudan tapınaklarınıza ve alnınıza da masaj yapabilirsiniz. Nane esansiyel yağı kas ve göğüs ovma, baş ağrısı, diş bakımı ve aromaterapiiçin idealdir. Ekstra antimikrobiyal güç ve doğal koku için ev yapımı temizlik malzemelerinize bile ekleyebilirsiniz.


Kendi kullanımınız için nane seçerken, taze yapraklar kurutulmuş yapraklara (örneğin çayda kullanım için ) üstün bir lezzet verecektir . Koyu lekeler veya sararmalar olmadan yeşil renkli taze yapraklar arayın. Çayda taze nane yapraklarıkullanmanın yanı sıra , çorbalara, meyve salatalarına veya gaspaçolara ekleyebilirsiniz. Ek olarak, kendiniz için nane yetiştirmek gerçekten kolaydır ve bitki bahçenizi veya evinizi istila edebilecek birçok böcek için oldukça etkili bir caydırıcı olarak çalışır.
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon