Şifalı Bitki Kuşburnu

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Kuşburnu

Tarihsel olarak kuşburnu birçok kültürün parçası olmuştur. Örneğin İsveçliler, yüzlerce yıldır kuşburnu çorbası yaptılar ve bu onların ülkesinde popüler bir yemek. Öte yandan, Türkler, uzun süredir mide problemlerinden kurtulmak için tesisi kullanıyorlar.

 II. Dünya Savaşı sırasında, İngiliz hükümeti vatandaşlarından savaş çabası için yiyecek sağlamaya yardımcı olmak için kırsal alanda kuşburnu yemelerini istedi.

Kuşburnu Bitkisinin Faydaları

Sağlıklı cilt iyileşmesini destekler - Kuşburnu yağının yara ve izlere uygulanması görünümlerini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Araştırmacılar, 2015 yılında yayınlanan bir çalışmada, cerrahi sonrası yara izlerinde kuşburnu topikal uygulamasının estetik özelliklerinin iyileştirilmesine yardımcı olduğunu belirtti.

Antioksidan profilini güçlendirir - Rosehip, vücudunuzdaki tehlikeli serbest radikallerlesavaşmaya yardımcı olabilecek güçlü antioksidan kapasiteleriyle bilinir . Gıda Kimyası'nda yayınlanan bir çalışmada kuşburnu meyve çayı infüzyonu, diğer kreasyonlara kıyasla en yüksek derecedeki demleme idi.

Acıyı hafifletir - Kuşburnu tozu almak, osteoartrit tanısı alan kişilerde olumlu bir etkisi olduğu gösterilmiş olduğundan ağrıyı hafifletebilir. 

Sağlıklı yağ asidi alımını artırır - Sağlıklı yağlar, optimal refah için esastır ve kuşburnu maça şeklindedir. Uluslararası Gıda Özellikleri Dergisi'nde yapılan bir araştırma kuşburnu tohumu yağının linoleik asit (yüzde 54.05), linolenik asit (19.37) ve oleik asit (yüzde 19.5) içerdiğini belirtti. Örneğin, 8 Linoleik asit, kardiyovasküler sağlığa çeşitli faydaları nedeniyle belirtilmiştir. 

Kanser riskini azaltır - Bir PLOS Bir çalışmada kuşburnu ekstraktlarının insan kolon kanseri hücre çizgileri üzerinde olumlu bir etkisi olduğu belirtilmektedir.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon