Şifalı Bitki Kuş Otu

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Kuş Otu

Şifalı bitkilerden yabancı ot olarak kabul edilmemesi nedeniyle bahçe dünyasında sıklıkla göz ardı edilir. İnsanların Kuş otu yetiştirirken buldukları ilk şeylerden biri, yayılmalarını nasıl önleyebilecekleridir.

Bazıları bu bitkileri bahçelerinden tamamen çıkarmayı tercih ediyor çünkü bunun bir sıkıntıdan başka bir şey olmadığını düşünüyorlar.

Kuş otu nasıl görünür ve nerede büyür? Avrupa ve Asya'dan geldiğine inanılıyor, ancak şu anda Kuzey Amerika, Avustralya ve diğer ülkelerde yetişiyor. Bu bitki genellikle ilkbaharda açan ve sonbahara kadar süren küçük beyaz yıldız şeklindeki çiçekleri nedeniyle “yaz aylarında kar” olarak adlandırılır. Bu bitkinin, yendiğinde taze ve çimenli bir tada çıkan oval ve hafif etli yaprakları vardır. Kuş otuherhangi bir pozisyonda ve herhangi bir toprak tipinde büyüyebilir, ancak güneş ışığına maruz kalan alanlarda daha iyi gelişdiği gözlemlenmiştir. Bahçenizden çıkarmak ve potansiyelini boşa harcamak yerine, bu bitkiyi kullanmanın birçok yolu vardır. Sizin için faydalı olabileceğini kanıtlayabilecek bir avuç dolusu besin maddesi içerir.

Kuş otu Bitkisinin Sağlık için Faydaları

Kuş otu vücuda farklı şekillerde yardımcı olabilecek çeşitli kimyasal bileşenler içerir. İşte ondan alabileceğiniz bazı avantajlar:

•Sindirim ve kilo yönetimine yardımcı olur. Kuş otu şifalı bitkisi, hem hafif bir müshil, hem de bir idrar söktürücü olarak işlev görür ve toksik maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Geleneksel Hint tıbbında, obezite için önleyici bir önlem olarak kullanılır. 

•Balgam söktürücü olarak işlev görür. Kuş otu sümük veya balgamın atılmasına yardımcı olmak için bronşiyal tüpleri ve akciğerleri yatıştırır. Bunun nedeni, salgıların membranlardan ayrılmasını kolaylaştırdığı belirtilmiş olan saponin içeriğidir.

•Enflamasyonu en aza indirmeye yardımcı olabilir. Romatoid artritten etkilenen insanlar bu bitkiyi eklemlerindeki iltihaplanmayı hafifletmek ve bu durumdan kaynaklanan ağrıyı hafifletmek için kullanabilirler. Kuş otu göz iltihabı ve konjonktivitin hafifletilmesinde de kullanılabilir.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon