Şifalı Bitki Kadife Çiçeği

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Kadife Çiçeği - Nergis

Kadife çiçeği diğer adın nergis;güneşli görünümleri nedeniyle dünyanın her yerindeki bahçelerde dayanak noktasıdır. Tarih boyunca, aynı zamanda nergis denilen kadife çiçeği bitki, 12. yüzyıldan bu yana Orta Avrupa ve Akdeniz'de kullanılmaktadır. Ayrıca nergis çiçekleri boya olarak kullanıldığında, Hint, Orta Doğu, Yunan ve Roma uygarlıklarına kadar uzanmaktadır.

Ancak, kadife çiçeği ABD'de daha popüler bir çiçektir Tagetes bitki, aynı adı paylaşan kadife çiçeği Bu tür olarak da Meksika'da iyi bilinen "ölü çiçeği." "Dia de los Muertos" veya "Ölülerin Günü" sırasında vatandaşlar tarafından kullanılır ve genellikle aileleri tarafından vefat eden sevdiklerini hatırlamak ve saygı göstermek için inşa edilen ev sunaklarını süslemek için kullanılır.Bu iki bitkinin farklı bitki çeşitlerine ait olduğuna dikkat edin. Bunları benzer isimlerden dolayı değiş tokuş etmek yaygın bir hatadır, ancak belirgin yararları olduğunu bilmek önemlidir. Nergis bitkisi tesisine baktığınızdan emin olmak için, bilimsel adını etiketlerde aramanız en iyisidir.

Sayısız kullanımıyla, bu bitkinin yalnız güzellikten çok daha fazlasını sunduğu aşikardır. Marigold'un sağlık yararları ve bazı günlük sağlık sorunları için nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.


Sağlık Açısından Kadife Çiçeğinin Faydaları

Çekiciliğini artıran canlı renginin yanı sıra, çeşitli rahatsızlıkları hafifletmek için marigoldlar kullanılabilir. Geleneksel olarak küçük yanıkları, yaraları ve diğer cilt sorunlarını hafifletmek için kullanılır. Bu bitkinin aşağıdaki sağlık koşullarına da yararlı etkileri olabilir:

Kanser - Kadife çiçeği çiçeklerinde flavonoidlerin kolon kanseri, lösemi ve melanom hücrelerine karşı sitotoksik, antienflamatuar ve inhibitör aktiviteler gösterdiği bulundu. 
Cilt koşulları - Marigold, anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle çeşitli cilt koşullarını hafifletmek için kullanılmıştır. Marigold esansiyel yağı, cilde uygulandığında UVB radyasyonunun neden olduğu hasarı azaltmaya yardımcı olabilir. Bir 2018 çalışmasında, kadife çiçeği metanol ekstresinin, cilde zararlı etkilere neden olan yüksek seviyede polifenol içerdiği bulundu. 

Bursit - Bursit veya bursa kese iltihabı genellikle şişlik nedeniyle aşırı ağrıya neden olur. Enjeksiyonlara, ayakkabı teçhizatının değişmesine, ameliyatlara veya tamponlara bir alternatif olarak, marigoldlar, rahatsızlık ve iltihaplanmayı kolaylaştırmak için macun ve ped terapisi için kullanılabilir.

Vücut toksinleri - Marigoldların, vücutta zamanla biriken toksik materyalleri elimine ederek vücudun detoksifikasyon işlemine yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu detoksifikasyon sadece sindirim sistemine değil, ayrıca drenajın başlatılmasına ve lenf düğümlerinin iltihabının hafifletilmesine yardımcı olarak lenfatik sisteme de yarar sağlar. 

Adet ağrısı - Marigold, kadın üreme sisteminde gerçekleşen süreçlerin uygun şekilde düzenlenmesi için faydalar sunar. Adet ağrısı ve krampları rahatlatmaya yardımcı olur.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon