Şifalı Bitki Hanımeli

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Hanımeli

Hanımeli, yaklaşık 200 bitki türünü içeren Lonicera (Caprifoliaceae familyası) cinsine atıfta bulunur.

Çalı veya çalı olarak ya da sürünen sarmaşıklarda büyürler. Hanımböcekleri, özellikle ılık bölgelerde yetişen yaprak döken veya dökmeyen olabilir.

Hanımeli ABD'de hemen hemen her eyalette büyür. Her iki yarım kürenin ılıman bölgelerine yerleşirler ve Güney Asya'da, Himalayalarda ve hatta Kuzey Afrika'da yetişen bölgelerde bulunabilir.Hanımeli Bitkisinin Sağlık için Faydaları

Grip, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısını hafifletmek için yaygın olarak kullanılır. Bu bitki influenza virüsünün çoğalmasını önleme yeteneğine sahip. Cell Research dergisinde yayınlanan bir hayvan araştırması bunu desteklemektedir, çünkü MIR2911 adlı bir bitki microRNA'sı ile birleştiğinde hanımeli, domuz gribini ve kuş gribi virüslerini etkili bir şekilde bastırabildi. 
Hanımeli ve diğer dokuz bitkinin kullanıldığı bitkisel bir preparat olan Xiao Er Ke Chuan Ling Oral Sıvısının (KCL), çocuklarda akut bronşiti tedavi etmeye yardımcı olduğu bulundu. Çin Entegre Geleneksel ve Batı Tıbbı Dergisi'ndeki bir araştırma, KCL'nin antiviral, antibakteriyel ve güçlü farmakolojik etkileri olduğunu söyledi.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon