Şifalı Bitki Gülhatmi Çiçeği

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Gülhatmi Çiçeği

Gülhatmi" terimi, genellikle yaklaşık 60 çiçeklenme türünden oluşan Alcea cinsi için ortak bir terim olarak kullanılır. Bu makale, tüm Alcea bitkilerinin en yaygın türüdür. Çin'dendi, burada bir potherb olarak yenildi. Tipik olarak Avrupa ve Asya'da bol miktarda bulunur, ancak ABD ve diğer bölgelerdeki sert yapısı nedeniyle de büyür. Bu bitkinin hollyhock olarak adlandırılmasının olası nedenlerinden biri, Güney Avrupa'ya gönderilen ilk bitkilerin olduğu bilinmektedir.

Gülhatmi Çiçeğinin Sağlık için Faydaları Nelerdir?

Gülhatmi, herkesin bahçesine veya bahçesine güzel bir ek olabilir, ancak bunun yararları çiçeklerinin zarifliğini aşıyor. Bahçe kullanımlarının yanı sıra, hollyhock sağlığınız söz konusu olduğunda inanılmaz derecede faydalıdır. Sahip olduğu faydalardan bazıları:

•Sindirim sorunlarının hafifletilmesine yardımcı olabilir. Tarih boyunca, hollyhock sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkisi için övdü. Bir 1859 tıp kitabı hollyhock çiçekleri kavak kabuğu, defne, ile karışık olduğunu belirtiyor altınmühür sindirim teşvik ve ve diğer otlar “mide ve bağırsakları sıcak.”

•Soğuk algınlığı semptomlarını yatıştırır. Hollyhock, solunum rahatsızlıklarını yatıştırmak için çay gibi demlendi. Araplar ve Kosta Rika'larının öksürük ve boğaz ağrısını hafifletmek için tatlandırılmış hollyhock çay içerdikleri bildirildi .

•İltihabı hafifletebilir. Brezilyalılar ve Şilililer, yangıları ve tümörleri hafifletmek için kümes hayvanları olarak delikanlı yapraklarını kullanırlar. Hollyhock tohumları ayrıca abse tedavisi için topikal olarak ezilebilir ve uygulanabilir.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon