Şifalı Bitki Civan Perçemi

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Civan Perçemi

Yunan mitolojisine göre, ne zaman güçlü savaşçı Aşil savaşta yaralansa, yaralarını daha hızlı iyileştirmeye yardım etmek için civanperçemi otunu kullandı ve hatta vücudunu oklardan karşı yenilmez kalmak için yapraklardan yapılmış bir tentürle kapladı.

Tıbbi bitkilere gelince, civanperçemi, yaraların kanamasını durdurmak için en üst çare olarak öne çıkıyor. Ancak civanperçenin yararı burada bitmiyor. Bu çok yönlü bitkiden nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Ufak yapraklarının yanı sıra, civanperçenin ayırt edici bir başka özelliği de çiçekleridir. Civanperçemi çiçekleri küçüktür ve bitkinin saplarının tepesinde düz tepeli bileşik kümelerde büyürler. Haziran-ekim ayları arasında çiçek açarlar ve gül, leylak renkli veya beyazdırlar.Civanperçenin Yararları

Bakteri ve virüslerle savaşmaya yardımcı olur. Civanperçemi, elderflower, ıhlamur, kemik, nane ve zencefilden yapılan bir çay içmek, terlemeyi teşvik edebilir ve vücudunuzdan grip kaynaklı virüslerin yok edilmesine yardımcı olabilir.

Sindirim ve detoksifikasyon teşvik eder. Civanperçenin acı bileşenleri ve yağ asitleri, safra kesesinden safra salgılanmasını teşvik eder, bu da sindirimi iyileştirir ve safra kesesi taşlarının oluşumunu engeller.
Krampları ve adet ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Civanperçemi, aynı zamanda, özellikle yoğun akışı kontrol eden adet dönemlerini düzenlemeye yardımcı olabilir.

Egzama gibi cilt durumlarına karşı etkili olabilir . Yaraların kanamasını önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ülserler için ilk yardım olarak da kullanılabilir.

Burun kanaması durdurmaya yardımcı olur. Burun deliklerinin içine kurutulmuş veya tozlanmış civanperçemi yaprağı uygulamak kanamayı durdurmaya yardımcı olabilir.

Artrit ve romatizma ağrısını hafifletir . Bu şartların neden olduğu ağrıyı hafifletebilecek antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Hemoroitleri hafifletmeye yardımcı olur . Civanperçemi çayı ya da tentür içmek ya da civanperçemi kabuğuna yer vermek ya da etkilenen alanın üzerine sıkıştırmak bu sağlık sorununu hafifletebilir.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon