Şifalı Bitki Buğday Çimi

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitki Buğday Çimi

Buğday çiminin ne olduğunu merak ediyorsanız, aslında buğday bitkisinin (Triticum aestivum) "genç otu" olarak kabul edilen klorofil bakımından zengin bir bitkidir. Buğday çimi son zamanlarda ün kazanmaya başlasa da, ilk kullanımı 5.000 yıl önce eski Mısır ve Mezopotamya uygarlıklarına kadar uzanıyor. Mısırlılar, sağlık ve canlılık üzerindeki etkileri nedeniyle buğday çimi vermiştir. 1930'lara hızlı bir şekilde devam edin ve o zaman tarım kimyager Charles Schnabel'in genç bitkilerle ilgili deneylerinin buğday çimi faydalarının keşfedilmesinin önünü açtığını göreceksiniz.

Buğday Çimi Sağlık için Faydaları

Çoğu insan buğday çiminin meyve suyu için iyi olduğunu bilir ve meyve suyunun tariflerine yüksek miktarda ekler. 4 Bununla birlikte, buğday çimi de tıbbi amaçlar için kullanılır. Dahili olarak alındığında, çiğ buğday çimi, peptik ülserlerin, ülseratif kolitin (bitki yaprağı suyunun yutulması yoluyla), kabızlığın (lavman olarak kullanıldığında), ve hatta kanserle mücadeleye yardımcı olmak için hafifletilmesine yardımcı olabilir .

Buğday çimi tozunun ayrıca, diş çürümelerini ve diğer diş sorunlarını gidermek için, içindeki klorofil sayesinde keşfedildiği ve eklem ağrısından kurtulmayı sağladığı da keşfedildi.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon