Parlak Saçlar için Bitkisel Öneriler

Bakım - Saç Bakımı - Güzellik
Parlak ve Dolgun Saçlar için Bitkisel Öneriler

Çok sayıda saç bakım reklamı parlak, güzel saçlar vaat ediyor, fakat bunun bedeli ne? Bu DIY bitkisel saç durulama tarifi saç derisini besler, parlaklığı artırır ve kimyasalların ve parabenlerin dezavantajları olmadan saçları doğal olarak güçlendirir . Birçok saç bakım ürünündeki sorun, hatta doğal olanların birçoğu, doğal yağları saçtan çıkarmalarıdır. Pek çok şampuan ayrıca, saçları, sadece sıyrıldığı yağların yerine koymak üzere, pürüzsüz, ipeksi bir his için kaplayan bileşenler içerir.


Bu bitkisel saç durulama, sağlıklı ve güçlü saçlar için saç derisini besleyen besleyici bitkilere sahiptir. Elma sirkesi, kafa derisinin doğal yağlarını çıkarmadan yumuşatır ve temizler. Bu durulama kolayca kaka yapmaz bir yaşam tarzına uyar ancak şampuanla da kullanılabilir. Düzenli kullanımda saçlar yıkamalar arasında daha da uzayabilir.

Bitkisel Saç Durulama Otları

At kuyruğu Bitkisi: Bu durulama saça çeşitli şekillerde yardımcı olan faydalı bitkilerle aşılanmıştır.
Saç tellerini güçlendirmek için yüksek miktarda silika içerir. Birçok şampuan saçı kaplayacak silikon içerir ancak bu sadece etkiyi kopyalar. At kuyruğu ayrıca kalsiyum, magnezyum, biyoflavonoidler, krom, potasyum, bakır ve demir açısından zengindir. At kuyruğu ayrıca yağlı saçlar için yararlı olan bitkidir.

Bakım - Saç Bakımı - Güzellik  1


Lavanta ve biberiye

Bitkisel otlardan; lavanta kafa derisi üzerinde iltihabı yatıştırır ve daha iyi büyüme için dolaşımını artırır. Biberiye otu ayrıca dolaşımı etkiler ve büyümeyi uyarır. At kuyruğu gibi, biberiye de saç köklerini güçlendirmek ve saç dökülmesini önlemek için çalışan biraz büzücüdür.

Isırgan Otu: 

Isırgan gerçekten de vitamin ve minerallerle dolu harikulade bir bitkidir . A vitamini karotenoidleri, B, C, D ve K vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, magnezyum, bor, krom, silika ve diğerlerini bulacaksınız. Isırgan saç derisinin sağlığını besleyerek ve artırarak saçları doğal olarak daha güçlü ve daha canlı hale getirir.

Fesleğen Bitkisi: 

Fesleğen bu karışımda kullanılan son bitkidir ve özel bir rol oynar. Diğer otlar gibi, fesleğen kafa derisini besler, ancak aynı zamanda vücudun toksinleri ve ağır metalleri uzaklaştırmasına yardımcı olur. Fesleğen, A ve C vitaminleri, flavonoidler ve polifenolik asitlerle beslendiğinden saç büyümesini destekler.

Bitkisel saç durulama tarifi

Bu saç durulama işlemi biraz zaman alırken, nispeten kolaydır ve saçlarınızda harikalar yaratabilir!
Bitkisel Saç Durulama Malzemeleri:

1/4 bardak ısırgan.

1/4 fincan at kuyruğu.

3 TBSP kurutulmuş fesleğen.

4 TBSP kurutulmuş lavanta.

3 TBSP kurutulmuş biberiye.

3 - 3 ½ su bardağı elma sirkesi.

Filtrelenmiş su

Tülbent, ince gözenekli elek veya süzme için eski tişört.

Çeyrek boy cam kavanoz.

Bitkisel Saç Durulama Talimatları

Bir litre büyüklüğündeki cam kavanozda kurutulmuş otların hepsini ekleyin. Kavanozu kapatıp karıştırın veya bir kaşıkla karıştırın. Kavanozu elma sirkesi ile üstten 1 inç kadar doldurun. Sıkıca kapatın ve kuvvetlice sallayın. Kavanozu 2-4 hafta boyunca serin ve karanlık bir yerde saklayın. Her gün ya da öylesine sallamak istiyorsun. İlk birkaç günden sonra, bitkilerin sirkenin bir kısmını emdiğini fark edebilirsiniz. Kavanozu biraz daha sirke ile doldurun, böylece tepeden 1 inç uzakta durur. Otlar sirke içine 2-4 hafta demlendikten sonra, tülbent veya çok temiz bir eski tişört kumaşla süzün. İnce bir elek ile süzün, sonra eleklerinizi bir kahve filtresiyle hizalayıp tekrar geçirin.
Bitkisel saçlarınızı temiz bir cam kavanozda durulayın. Kullanmaya gittiğinde, 1 parça filtrelenmiş su ile seyreltin. Sirke konsantresi süresiz kalacaktır; bununla birlikte su küf ve bakteri üremesini teşvik edecektir, bu nedenle suyla seyreltilmiş durulamayı saklamayın.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon