Mango Vücut Yağı Yapımı

Doğal Güzellik Sırları - Güzellik
Doğal Mango Vücut Yağı Yapımı

Güzellik için doğal bakım sırlarından mango vücut yapı hazırlaması yazılacaktır. Basit bir vücut yağı hazırlamak hızlı ve kolaydır. Bununla birlikte, bazı vücut izmaritleri biraz fazla sertleşebilir ve uygulanması zor olabilir veya aşırı yağlı olabilir. El yapımı; mango vücut yağı, her iki çukurun düşmesini önlemeyi ve neredeyse ipeksi pürüzsüz ve oldukça emici hale getirmeyi amaçlar.

MALZEMELER

1/2 su bardağı mango tereyağı.

1⁄4 su bardağı hindistan cevizi yağı.

1/4 su bardağı jojoba , hafif zeytinyağı veya üzüm çekirdeği yağı.

1 yemek kaşığı deniz tozu.
1/2 - 1 çay kaşığı lavanta esansiyel yağı (isteğe bağlı).
Ayrıca, buzla dolu büyük bir kaseye, buza koymak için küçük bir kaseye (vücut yağı karışımını da içerir), çırpıcılara ve vücut yağını (yaklaşık 6 ons yapar) depolamak için bir küpe ihtiyacınız olacaktır.Yapılışı:

1. Mango tereyağı ve hindistancevizi yağını çift kazanda eritin.

2. Eritirken, 1 çorba kaşığı ok tozu tozunu 2 çorba kaşığı jojoba, üzüm çekirdeği veya zeytinyağı ile (hangisini kullanmayı seçtiyseniz) karıştırın. Pürüzsüz bir macun oluşana kadar karıştırın.

Doğal Güzellik Sırları - Güzellik  1

3. Mango yağı ve hindistancevizi yağı eridikten sonra, sıcaktan çıkarın ve ara kök / yağ karışımını ve ayrıca kalan yağı ekleyin. Birleştirmek için karıştırın.

Doğal Güzellik Sırları - Güzellik  2

4. Kısaca soğumaya bırakın ve buz kabını ayarlayın (büyük bir kabı buzla doldurun ve buzun üzerine daha küçük bir kap yerleştirin, böylece buz kabın çevresine gelir).

Doğal Güzellik Sırları - Güzellik  3

5. Vücut yağı karışımını küçük kaseye dökün ve en az 10 dakika soğumaya bırakın.


6. Karışım 10 dakika sonra yanmıyorsa, biraz daha bekletin veya buzdolabına koyun. Sadece yakından izlediğinizden emin olun çünkü sertleştiğinde kırbaçlamak neredeyse imkansız.

7. Karışım kurmaya başladığında, kullanıyorsanız uçucu yağları ekleyin.

8. Hava geçirmez bir kapta saklayın ve doğrudan güneş ışığından uzak tutun.

Sertleşmeye başlaması ve taşınması daha zor hale geldiğinden, çırpıldıktan sonra hızlı bir şekilde kabın içine tereyağı koymanız önemlidir. Vücut mango yağı en az 3-6 ay sürmelidir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon