Kumaştan 5 Saç Aksesuar Yapımı

Kumaştan 5 Saç Bandı Yapımı

Saç bantları her yaş genç kız ve bayanlar için bir çekiciliğe sahiptir. Kısa saçlarınız varsa, saç stilinizi yeni tutmanın ne kadar zor olduğunu bileceksiniz.

Uzun saçlarda sahip olduğunuz esneklik ve çeşitli saç bağlama seçenekleri ortadan kalkar. Uzun saçlarınızı yüzünüzün etrafında şekillendirebilir veya canlı kılmak için renk kullanabilirsiniz. Kısa saçla kendi başınasın - işte kurtarılmaya başlamak için saç bantları takılır.

Kumaştan saç bandı size saçlarınızı uçup saç tutamlarından bile dağınık görünen göz alıcı ve şık bir ürüne dönüştürebilecek bir aksesuardır. Bu saç bantları ayrıca uzun saçlı kızlar tarafından kullanılır. Kıyafetleri için renk eşleştiriyorsanız, küçük kızlar sizi sonsuza kadar sevecektir. Bebekler için güzel el yapımı hediyeler olur.
1- Kumaştan Fiyonklu Saç Bandı Yapımı: Bu, özellikle yaz ve bahar aylarında pek çok kurdeleniz varsa, yapılması eğlenceli ve hızlı bir saç aksesuarıdır. Farklı şerit kumaşlarla iki çeşit değişik saç bandı yapıldı. Kırmızı şeritli bant sadece bir şerit kullanır ve yeşil olanın üst üste dikilmiş iki koordinat şeridi vardır. Fiyonklar ortada değil ve güzel bir elmas taklidi boncuk dikilir, parıldar. Bu çok özelleştirilebilirdir.


2- Dantel Saç Bandı Modeli Yapımı: Şerit şeklinde dantel kumaştan saç bandı modelidir. Resimlerde yapım aşamaları gösterilmiştir.


3- Kurdeleli, Pileli Saç Aksesuar Modeli Yapımı: Çocuklar için enli kurdeleden yapılan saç bandı modelidir. Pile yapılarak, üzerine boncuklar dikiş yapılır. Hazır satılan saç çemberlerine takılır.4- Satenden Çiçekli Saç Bandı Aksesuarı Yapımı: Renkli saten kumaşlar daire şeklinde büyüklü, küçüklü kesilir. Kenar kısımlar çakmakla iplik atmaması için yakılır. Resimde gösterilen şekilde üst üste çiçek modeli oluşturmak için konulur. Silikon yapıştırıcı ile yapıştırılır. Saç çemberine takılır. Çiçekli saç bandı yapılır.


5- Türban Şeklinde Saç Bandı Yapımı: İç, içe geçmeli kumaştan türban şeklinde kıvrımlı saç aksesuarı modelidir. Yapım aşamaları resimlerde gösterilmiştir.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon