Gua Sha Nedir?

Güzellik ve Bakım
Gua Sha Nedir?

İnsan vücudu şaşırtıcı. Dinamik enerji deposunun yardımıyla dengesini iyileştirme ve iyileştirme konusunda inanılmaz bir yeteneği var.

Alternatif tedaviler, iyileşmeyi kolaylaştırmak için bu enerjileri kanalize etmekle ilgilidir.

Eski Çin şifacıları tarafından uygulanan böyle bir terapi Gua Sha. Kazıma, sıkma ve kaşıklama olarak da bilinen Gua Sha, iyileşmeyi kolaylaştırma ve refahınızı arttırma potansiyeline sahiptir.

Bu geleneksel uygulama ve size nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Gua Sha Nedir?: kan dolaşımınızı iyileştirmek için cildinizi karton benzeri masaj aletleriyle kazıma tekniğidir. Eski Çinliler , vücudumuzdan akan pozitif enerji olan Qi'nin ('chee ' olarak telaffuz edilir ) sürdürülmesine yardımcı olduğuna inanıyorlardı . Bu enerji akışı engellendiğinde, iltihaplanma ve hastalık ile sonuçlanır. Eski Çinliler, cildinizin yüzeyinin ovalanmasının, Qi'nin vücudunuzdaki akışını iyileştirmeye ve iyileşmeyi desteklemeye yardımcı olabileceğine inanıyordu. Bu, baskı uygulamak ve cildinizi kazımak için kullanılan düz karton benzeri araçlar kullanılarak yapılır.
Gua Sha, yüz dahil tüm vücut bölgelerine uygulanır. Eğer Gua Sha’i google olarak görürseniz, çürük sırt ve boyun resimlerinden korkmayın. Vuruşların yoğunluğu ve basıncı, vücudunuzdaki diğer parçalara kıyasla, yüzünüzde (Gua Sha yüz bakımı) yapıldığında çok daha hafiftir. Bu teknik, vücudun farklı bölgelerinde ağrı, ağrı ve kas sertliğini gidermek için yaygın olarak kullanılır. Ancak, yüzünüzde yapıldığında inanılmaz derecede yumuşaktır. Alet cildinizde kayıyor ve sadece hafifçe çekiyormuş gibi hissediyor.

Gua Sha'nın Faydaları: 


1. Karaciğer Fonksiyonunu Geliştirmede Yardımcı Olur: Bir çalışma, Gua Sha'nın karaciğerdeki enflamatuar hasardan muzdarip bir hastadaki ve karaciğer enzimlerinin artan aktivitesindeki etkisini araştırdı. Gua Sha tedavisine tabi tutulduktan 48 saat sonra karaciğerin kronik inflamasyonunun büyük ölçüde azaldığı bulundu.

2. Migreni iyileştirir:  Universität Duisburg-Essen'deki (Almanya) araştırmacılar, Gua Sha tedavisinin kronik baş ağrısı çeken 72 yaşındaki bir hasta üzerindeki etkisini inceledi. Hastaya 14 gün boyunca terapi uygulandı. Çalışma, Gua Sha'nın baş ağrılarını iyileştirmede etkili olduğu sonucuna varmasına rağmen, bu kanıtı doğrulamak için daha fazla klinik çalışma ve araştırma yapılması gerekmektedir. 

3. Tourette Sendromu'nun Tedavisinde Yararlı: Tourette sendromu istemsiz ve ani tikler (vokal patlamaları) ile karakterize edilen nörolojik bir durumdur. Oregon Oriental Medicine College tarafından yapılan bir çalışmada, Tourette sendromunun tedavisinde Gua Sha'nın etkinliği incelendi. Katılımcı, Tourette sendromlu 33 yaşında bir erkekti. Hasta, bazı yaşam tarzı değişiklikleriyle birlikte akupunktur ve Gua Sha ile tedavi edildi. Çalışmanın sonunda semptomları% 70 oranında iyileşmişti.

Güzellik ve Bakım 1
4. Boyun Ağrısını Giderir: Gua Sha boyun ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Kronik mekanik boyun ağrılı 48 hastayı içeren bir çalışmada, bir haftalık tedaviden sonra ağrının şiddetinin arttığı tespit edildi. Çalışma, Gua Sha'nın ağrı yönetimi üzerinde kısa süreli mükemmel bir etkisinin olduğu sonucuna varmıştır. Gua Sha'ın ağrı yönetimindeki uzun vadeli etkisi daha fazla araştırmaya ihtiyaç duymaktadır.

5. Perimenopausal Sendrom ile Anlaşmaya Yardımcı Olur:  Perimenopozal Sendromu, vücudunuzun menopoza veya üreme yıllarınızın sonuna doğru geçtiği aşamaya atıfta bulunur. Vücudunuzdaki östrojen seviyelerinin dalgalandığı zamandır ve vajinal kuruluk, uyku sorunları ve sıcak basması gibi belirtilerle karşılaşabilirsiniz. Gua Sha bu geçiş sırasında yardımcı olabilir.

Çin'de yapılan bir araştırma, Gua Sha'ın Perimenopausal Sendromlu 80 kadın üzerindeki etkisini gözlemledi. Müdahale grubunda bulunanlara haftada bir 5 dakika, sekiz hafta boyunca Gua Sha tedavisi uygulandı. Kontrol grubu geleneksel tedavi aldı. Perimenopausal Sendromun semptomları müdahale grubunda kontrol grubuna göre anlamlı olarak azaldı. Çalışma, Gua Sha'nin Perimenopozal Sendromun semptomlarını iyileştirmek için umut verici bir tedavi olduğu sonucuna varmıştır. Ancak, Gua Sha’ın gücünü deneyimlemeden önce doğru araçları seçmelisiniz. Her zaman Gua Sha uygulayan birine danışabilseniz de, evde de deneyebilirsiniz. Sadece doğru araçları seçmelisin. İşte size yardımcı olabilecek bir rehber.

Gua Sha Aracı Nasıl Seçilir?

Gua Sha araçları çeşitli malzemeler kullanılarak hazırlanmıştır. Bunlar şunları içerir:

Bufalo boynuzu

Paslanmaz çelik

Yeşim taşı

Taş
Plastik

Gül kuvartzı

Bufalo boynuzlarından yapılan aletler dışında, diğer malzemelerden yapılan aletler de hazır. Bununla birlikte, bu malzemelerin her biri, ciddi olarak dikkate alınması gereken benzersiz özelliklere ve konfor seviyesine sahiptir. Gua Sha aracınızı seçmeden önce kontrol etmeniz gereken birkaç şey:


1. Rezonans: Bir Gua Sha aleti vücudunuza sürüldüğünde, ortaya çıkan sürtünme ultrasonik darbeler oluşturur. Bu darbelerin sayısı ve sıklığı kullanılan malzemeye bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Sayı ve frekans ne kadar yüksek olursa, rezonans o kadar iyidir. Bu nedenle, araçlarınızı seçmeden önce bu değerleri kontrol edin. Bian taş Gua Sha aletleri için en iyi malzeme olarak kabul edilir, çünkü ultrasonik darbelerin değeri daha yüksektir.


2. Ağırlık:  Cildinizi bir Gua Sha aracıyla kazıdığınızda, biraz baskı uygulamanız gerekir. Daha ağır aletler kullanıyorsanız, fazla baskı uygulamanıza gerek yoktur. Daha hafif aletler kullanıyorsanız (plastikten yapılmış), daha fazla baskı uygulamanız gerekir. Tercihlerinize, rahatlık seviyenize ve tedavi edilmesi gereken vücut kısmına bağlıdır. Genellikle, yüze Gua Sha uygularken çok fazla baskı uygulamanıza gerek kalmaz, böylece daha hafif bir alet seçebilirsiniz.

3. Araçların Dayanıklılığı: Gua Sha aracınızı uzun süre kullanacağınız için, dayanıklı olanı elde etmek en iyisidir. Net bir anlayış elde etmek için, bir sonraki bölümde Gua Sha araçlarının ayrıntılı dökümünü inceleyin.

İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon