Ev Yapımı Doğal Saç Boyası

Güzellik
Doğal Saç Boyası Yapımı

Ev yapımı bir saç boyası, dükkandan alınan ürünlerden genellikle daha az zararlıdır. Aslında, doğru tarif kullanırsanız; aslında saçınızı düzeltmenize ve güçlendirmenize yardımcı olur. Ev yapımı natürel - doğal saç spreyi, şampuanıda yapılır.

Saçları doğal veya kimyasal olarak boyamanın iki yolu vardır. Saçın dış kaplamasını (kütikül) nüfuz etmek için açıcı kimyasal bir renklendirme ile boyanır. Bu, kütiküllere saçınızı çok kuru ve kırılgan bırakarak zarar verebilir. Doğal bir saç boyası renklendirici isesaçın kondisyonlanmasını ve güçlendirilmesini sağlar. Örneğin; doğal saç boyamasına örnek kına; kendin yap saç boyası olarak kullanılan en güçlü ve yaygın bitkilerden biridir. Mısır ve Fas kınalarında hafif turuncu bir renk tonu vardır. İran kınası daha çok kırmızımsı bir renk tonundadır. Herkesin saçları, bir renklendiriciye maruz kaldığında biraz farklıdır, bu nedenle tüm saçınıza bir renklendirici koymadan önce ilk önce bir iplikçik testi yapmanızı tavsiye ederim.

Ev yapımı saç boyasının küçük bir miktarını hazırlayın ve küçük, bir saç teli üzerinde deneyin, yıkamadan önce yaklaşık 30 dakika bekletin. İsteğiniz renk çok parlaksa, biraz daha uzun, koyu renk ise biraz daha kısa bırakın.

Evde Doğal Saç Boyası Yapımı için Malzemeler:

Renk ve parlaklık için kına eklemek için iyi malzemeler şunlardır: 

Donuk kırmızı kahve.

Çok koyu saçlar için çivit.

Gerekli Malzemeler:

6 yemek kaşığı Toz Kına.

Toz kahve çekirdekleri.

6 1/2 fl oz - 1 bardak (200ml) kaynar su.

1 çay kaşığı elma sirkesi. 

2 yemek kaşığı Zeytinyağı (normal ve kuru saçlar)

Gerekli Ekipman:


Geniş kase

Eski havlular

Plastik eldiven

Plastik wrap veya plastik şapka

Boya Yapılışı:

Saç boyası için tüm kuru malzemeleri kaynamış su ile birleştirin. Elma sirkesini karıştırın ve macunu biraz soğumaya bırakın. Eski havlulardan birini boynunuza ve omuzlarınıza sarın ve önlük giyin ya da kucağınıza eski bir havlu yerleştirin. Yağı saçınıza sürün ve ardından saçınızı klipslerle bölümlere ayırın, bu işlemin daha kolay olmasını sağlar.

Plastik eldivenler giyerek başınızın ortasından başlayarak, her bölümü kına macunu ile köklerden uçlara doğru sürün. Bir bölüm macunla iyice kaplandıktan sonra, aynı kısmı tarayın. 

Saçınız tamamen kına işlemiyle boyandıktan sonra, başınızı plastik bir örtüyle sıkıca sarın ve istediğiniz süre bırakın. Bu, genellikle 20 dakika ile 30 dakika arasındadır. Ancak temelde ne kadar uzun süre daha derin ve koyu bir renk oluşur. Ev yapımı doğal saç boyasını saçınızdan akıtınada kadar durulayın, ardından normalde yaptığınız gibi şampuan ve saç kremi ile yıkayın.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon