Ev Yapımı Vücut Losyonu

Bakım - Cilt Bakımı - Güzellik
Ev Yapımı Vücut Losyonu

Kendinize veya ailenize mağazadan alınan losyon kullanıyorsanız, yapımı eğlenceli , süper kolay doğal alternatifler vardır. Bu ev yapımı losyon tarifi üç temel bileşene sahiptir.

Vücut losyonlarında temel tarif; su katıllmaz, nemledirici özelliği fazla olmasıdır.

Bu, birçok insanın sıcaklığın emülsifiye olmasını sağlamak için doğru sıcaklıkları elde etmekte zorlandığı için (aşağıdaki yorumlara göre), bu geliştirilmiş bir reçetedir.

Bu tarifte bu sorunların hiçbiri olmayacaktır.

Ev yapımı Vücut Losyon Malzemeleri:

1/2 su bardağı badem yağı veya jojoba yağı (veya başka bir sıvı yağ)

1/4 su bardağı hindistan cevizi yağı

1/4 bardak balmumu

1 çay kaşığı E vitamini yağı (isteğe bağlı)

2 çay kaşığı shea yağı veya kakao yağı (isteğe bağlı)

Tercihinize uygun esans yağları, vanilya özü veya diğer doğal özler (isteğe bağlı).

Bitkisel Vücut Losyonu Nasıl Yapılır?

Bakım - Cilt Bakımı - Güzellik  1

Badem yağı (veya başka herhangi bir sıvı yağ), hindistancevizi yağı ve balmumu bir çift kazan veya üstüne bir cam kabın içinde birleştirin. Eğer shea veya kakao yağı kullanıyorsanız ekleyin. Su ısınırken, bileşenler erimeye başlayacaktır. Dahil etmek için eriyik olarak ara sıra karıştırın. Tüm içerikler tamamen eritildiğinde, E vitamini yağı (kullanılıyorsa) ve vanilya gibi esansiyel yağlar veya kokular ekleyin. Depolama için kullanacağınız kavanoz veya teneke içine dökün. Küçük cam kavanozları bunun için uygundur. Düzenli losyon yapacağınız şekilde kullanın. Bu losyon ultra nemlendiricidir ve su bazlı losyonlardan daha yağlıdır. Bu yüzden fazla kullanmanıza gerek kalmaz. Aynı zamanda bazı ev yapımı losyon tariflerinden daha uzun bir raf ömrüne sahiptir, çünkü tüm malzemeler rafa dayanıklıdır ve su eklenmez. En iyi nemlendirme faydaları için 6 ay içerisinde kullanın.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon