Doğal Güzellik için Bitkisel Yağlar

Güzelik - Doğal Güzellik Sırları
Doğal Güzellik için Esansiyel Yağlar

Esansiyel yağlar doğal güzellik ürünlerine mükemmel bir katkı sağlar. Onları hemen hemen doğal vücut  cilt bakımı tariflerinin hepsinde bulacaksınız.

Esansiyel - bitkisel yağlar, birçok doğal vücut bakım tarifine koku sağlar. Ayrıca, bitmiş ürünü ilave terapötik faydalarla aşılarlar.

Örneğin, lavanta esansiyel yağı ile yapılan bir losyon, sadece güzel kokmakla kalmaz, aynı zamanda sakinleşme ve rahatlama duygularını desteklemeye yardımcı olur. Güzellik ve cilt bakımı için bitkisel yağlar nelere yararlıdır, aşağıda yazılmıştır.
Limon ve tatlı portakal gibi narenciye esansiyel yağları, vücudun yanı sıra duyuları canlandırmak için vücut fırçalarına da eklenebilir. Kullanmak istediğiniz herhangi bir esansiyel yağı araştırmak çok önemlidir, çünkü her birinin kendine ait faydalı özellikleri, uyarıları ve dilüsyon seviyesi vardır. Çoğu esansiyel yağlar seyreltilmeli ve cilde asla “temiz” (seyreltilmemiş) uygulanmamalıdır. Bazı durumlarda, bunu yapmak cildi yakabilir.

Doğal Cilt Bakımlarında Kullanılan Bitkisel - Esansiyel Uçucu Yağlar


Lavanta

Herdemyeşil

Sardunya

Gül

Sarı papatya

Biberiye

Neroli

Mandalina

Buhur

Ylang ylang


Bazı esansiyel yağlar fototoksiktir, yani bu yağları uyguladıktan sonra güneşe maruz kalmanın şiddetli güneş yanığı, kabarma veya cilt renginde değişikliklere yol açabileceği anlamına gelir. Bu tür yağları, yıkama ürünlerindeki sadece küçük parçalarla (vücut ovma gibi) sınırlarım, bunları ortadan kaldırın ya da gece uygulanmayan ürünlerde veya güneşi görmeyen vücudun kısımlarında kullanın.

Güzelik - Doğal Güzellik Sırları 1

FOTOTOKSİK ESANS YAĞLARI ŞUNLARI İÇERİR:

Bergamot

Acı portakal

Greyfurt

Limon (soğuk preslenmiş)

Kireç (soğuk preslenmiş)

Güzelik - Doğal Güzellik Sırları 2


UÇUCU YAĞLAR İÇİN HANGİ GÜZELLİK ÜRÜNLERİ UYGUN?

Uçucu yağlar temizleyicilerde, tonerlerde ve nemlendiricilerde (seçilen yağa bağlı olarak) iyi çalışır. Bunlar ayrıca masaj yağları, vücut butters, vücut ovma, losyonlar, banyo tuzları, banyo ıslatma vb. Gerçekten de, doğal güzellik ürünlerinin çoğu esansiyel yağları içerir.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon